Ikä min 17 ja keskustelua kaikesta pään sisäisistä ja ulkopuolisista ongelmista. Tervetuloa mukaan, tässä ryhmässä ei tavii jakaa statseja eikä kuvia (jos ei halua) voi anonyymisti avautua elämästä yms.
Stormweather69
Meidän kik ryhmä kaipaa aktiivista juttuseuraa
2
486
Vastaukset
- exAno
Paasataan terveellisestä elämästä ja ruokavaliosta, kun sitä tulee tuutin täydeltä alkaa tarkkailemaan liikaa omia syömisiä, siitä tulee oikein elämäntapa, asia jota voi kontrolloida ja anorexia mielestäni on överiksi vedetty kontrollointi tässä asiassa.
Taas yhdestä elinehdosta syystä tai toisesta tulee kamala pakkomielle ja pakkopulla, sen sijaan että nauttisi aidosti kun ruokaa on tarjolla. Kyselee vielä läheisiltä saadakseen pönkitystä suoritukseensa, onko hyvä, tai muilta kun läheiset ei ymmärrä.
Kun joku haukkuu läskiksi (vaikka olisi kuin tikku), luulee sitäkin todeksi ja ottaa itseensä, kahta kauheammin alkaa laihduttamaan jos tuo vielä hyväksyisi minut.
Mietin niitä ammatteja joihin laihuus kuuluu (joku mallin työ tai näyttelijän työ), siinä ulkopuolelta tulee neuvot. Kyllä niistä esikuvia tulee itsellekin vielä helposti (olen 40 ), tyyliin kun ois tuon kokoinen ja näköinen mahtuisi vaikka tiettyihin vaatteisiin ja perustelee milloin milläkin asialla että se on hyväksi mullekin.
Kun on terve, ei sitä sen kummemmin syömisiä mieti, koska se on luonnolinen asia. Ihanaa nauttia terveellisemmistä asioista.
Kun on anorektikko, pian saa kyllä sairaalan osastolta neuvot syömiseen ja siihen että pääsee siitä tarkkailemisesta eroon. Tai sairaalloisen ylipainoinen joka myös vaarantaa hengen.- Storm82
Uhhuh ymmärrän kyllä pointin tuossa tarinassa mutta en kyllä ymmärrä miten se liitty mun viestiin?? Ei meidän ryhmä ole mikään pro ana paikka, ihan jutustellaan kaikista elämään liittyvistä jutuista, syöminen on vaan yks osa alue. Eikö sitä saa olla keskustelu paikkaa kun on ongelmia ja ihmisiä jolla samoja ongelmia minkä kanssa saa kamppailla päivittäin??!! Onnea sulle jos on elämä kunnossa, kaikilla kun ei ole, sun mielestä ilmeisesti pitää olla yksinään ja hiljaa jos vaikka asiasta puhuminen onkin jotenkin provoa...edelleenkin tervetuloa ryhmään jos kiinnostaa jutella ihan päivittäisestä elämästä, ei vain päivän kaloreista tai miten monta vatsalihasta on tehnyt :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs501364- 1631183
- 611037
- 8912
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli200899- 12832
Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27786Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä52785- 347765
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti91752