Ihan törkeetä että jäiset tieosuudet jätettiin jälleen hiekottamatta pyhän ajaksi. Aurinkoisilla paikoilla on asvaltissa sulaneitakin paikkoja, mutta eräät tieosuudet umpijäässä.
Onko tiehuollolla työtaistelutilanne?
ennen.oli.paremmin
355
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Säästetään, noita hommia tehdään pääasiassa arkipäivisin virka-ajalla, muina aikoina vain jos on pakko. Säästöjen varjopuolena tietysti muutama kolareissa kuollut tai loukkaantunut.
Yksityistettävä koko homma. Hiekoitetaan ihan liikaa,. Liukkaus toisarvoista. Johonkin aika täytyy saada kulumaan kun ei muutakaan tekemistä ole.
Ei kaikilla ole vara 4-pyöräkumirattaaseen. Sillä aina paremmin ehjänä pysyy. Toista jalankulkijalla ja fillarilla kulkevilla.
Torstaina ja perjantaina olisi ollut mahis hiekottaa vaarallisimpia paikkoi. Mut ei. "Italialainen" lakko eli jarrutus sen hiekotuksen kai esti.