Rubikin kuutiotako ratkaistaan

Onko paikallisessa s-marketissa rubikin kuution ratkaisu-leikki vai mikä, kun tavaroita siirrellään vuoron perään paikasta toiseen sinne, mikä hylly sattuu milloinkin olemaan tyhjänä. Varmaan suuri työllistävä vaikutus, kun jatkunut jo aika pitkään. Tulee vaan asiakkaana mieleen, että onko kylmäketjun jatkuminen taattu.
342370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 34

Vanhimmat

Loppuunmyynti menossa

Äänestä

Kai sinä puusilmä näät että kaikki paikat uusitaan. Tulee niin hieno kauppa että vanhat mörskä k kaupat pitää kiertää kaukaa.

Äänestä
  • Oikeassa olet. ei näillä puusilmillä näe. emäntä käski tuoda käsityölehden.minä vein kallen,kun en raukka parka tienny että hyllyt muutettu.ei ole helpot ajat kotona nyt.

    Äänestä

  • Siellä laitetaan energiaystävällisemmät kylmälaitteet,varmaan hyvä homma....

    Äänestä

  • Valmista on ennen kamarimusiikki festareita,niin lupasi osuuskauppa maakunta.

    Äänestä

  • mikävuosi kirjoitti:

    Valmista on ennen kamarimusiikki festareita,niin lupasi osuuskauppa maakunta.

    Säästävät varmaan sähkömenoja paljon.Ei se huono homma ole,kyllä Me jaksetaan odottaa,onhan se työntekiöillekin varmaan väsyttävää, vaikka ne kylmäkaappien asentajat on muualta...

    Äänestä

  • Puusilmäkalle kirjoitti:

    Oikeassa olet. ei näillä puusilmillä näe. emäntä käski tuoda käsityölehden.minä vein kallen,kun en raukka parka tienny että hyllyt muutettu.ei ole helpot ajat kotona nyt.

    Mistähän oikeasti vielä uuden Kalle-lehden voisi ostaa. Ei mistään. Loppui v.2015

    Äänestä

  • Miten kauan aiotte Kuhmolaiset kulkea jälkijunassa kun Kallea mieluilette?
    Tietäähän sen kun korvessa ollaan ,niin ei olla ajantasalla.

    Äänestä

Energia juoma ystävällisyys.........

Äänestä

Joko lopultakin kepulaisten kauppa muuttuisi maalaisliitosta nykyaikaan

Äänestä
  • Milloinka osuuskauppa on kannattanut Alkiolaista aatetta?Ne on piilovasemmiston ja kommunismin pesäkkeitä tuommoiset osulat niinkuin ok.maakunta mm.

    Äänestä

  • yksit.yrittäjä kirjoitti:

    Milloinka osuuskauppa on kannattanut Alkiolaista aatetta?Ne on piilovasemmiston ja kommunismin pesäkkeitä tuommoiset osulat niinkuin ok.maakunta mm.

    Kyllä kepulaisisännät sata vuotta sitten perustivat osuuskauppa maakunnan vastavoimaksi keskolle ne on kommarikaupat asia erikseen

    Äänestä

Käyttääköhän se S-ryhmä lapsityövoimaa,kun niin pienikokoisia näyttää ne työntekijät olevan.By the way,-muuten toinen mahdollisuus on ihmiskoe,ei anneta työläisen ottaa ruokaa kuormasta.

Äänestä
  • Ei varmaankaan. Työharjoittelioita yläasteelta voi olla..

    Äänestä

Perusteellista työtä, kyllä passaa käydä kunhan valmiiksi saavat 😂milloin......😅

Äänestä

On se vaan kumma kun täällä saa homoista jutella,mutta kaupunginjohtaja on niin pyhälehmä että heti viestit poistetaan.

Äänestä
  • YHTYN ETELLISEEN PUHEENVUOROON. "Erkumentteja" löytyy!

    Äänestä

  • Miksi homoista ei saisi jutella?Ihmisiä ne homotkin on.
    Onko Kuhmo paikkakuntana sellainen että täällä ei hyväksytä homoseksualisuutta.

    Äänestä

Ja hyvä on parkkipaikka...
Paljonko lienee maksanut - ja kuka???

Äänestä
  • Kuhmon kaupunki lahjoitti tontin teki massanvaihdot ja veti asvaltin.

    Äänestä

Parkki paikkaa ei ois tarvinnut, tyhjänä 😂ja......saa todella varata aikaa mikäli asioi ruoka/juoma ostoksilla 😂mut aikaa on ollu kierrellä ja etsiä 😂

Äänestä
  • Tänäänkin uudemmalla parkkipaikalla oli yli 30 autoa joten turha väittää sitä tyhjäksi, vanhemmat parkki tilat aivan täynnä. Parkkitilojen laajennus oli todella hyvä 👍 hyvä näkyy tulevan kaupan uudistamisesta, ilo asioida 👍☺😀

    Äänestä

  • Tietenkin liikettä täytyy AINA uudistaa ja kehittää. Sehän on aivan itsestään selvä asia, mikäli meinaa menestyä. Uudistaa pysäköintialuetta ja kauppaa. Kumma asia varsinkin Kuhmossa, mikäli joku yrittää jotain, niin sekään ei ole hyvä. Tekijät ovat erikseen ja arvostelijat erikseen.

    Äänestä

Pääsiäinen tekee ihmiset höperöksi tyhjää hössöttämistä kauppa on auki joka päivä😂ei tartte hamstrata mämmiä 😂

Äänestä
  • Katsotaanhan vaan, ne muuttaa sen prismaksi, kunhan on valmis.....

    Äänestä

  • 8765432 kirjoitti:

    Katsotaanhan vaan, ne muuttaa sen prismaksi, kunhan on valmis.....

    S-markettina on ja pysyy.Liian suppea valikoima prisma konseptiin nähden,joissa on edustettuna kaikkea mahdollista urheiluvälineistä kodinkoneisiin.

    Suomen suurimmaksi aurinkosähkön tuottajaksi s-ryhmä näyttää haluavan itsensä tuotteistaa;ja maailma parantuu.

    Äänestä

  • Hieno kauppa kyllä tulee. Alkaa muut kaupat olemaan tuon rinnalla vanhoja ikäloppuja joihin ei enää viitsi mennä.

    Äänestä

  • Hieno kauppa kyllä tulle, mutta kun vielä johtaja menisi asiakaspalvelu koulutukseen, että oppisi etes tervehtimään asiakkaita.

    Äänestä

  • 24812 kirjoitti:

    Hieno kauppa kyllä tulle, mutta kun vielä johtaja menisi asiakaspalvelu koulutukseen, että oppisi etes tervehtimään asiakkaita.

    Meriläis Ville se olisi pystynyt opettamaan sellaisen jalon taidon:Kuinka toimitaan kättelytilanteessa,silloin kun kauppias kohtaa asiakkaan.
    AK-hallissa käyskennellessään hyllyjen välissä,Ville kätteli asiakkaansa.Pienimmästä suurimpaan,herrat ja narrit,kaikki saivat kauppiaalta huomiota sekä vaihdettiin muutama sananen .Se oli sitä sen ajan myynnin edistämistä.

    Äänestä

Kyllä remontti kannatti, kauppa muuttui nykyaikaiseksi moderniksi kaupaksi. Kiva asioida 😊 ja uudet ostoskärryt rullaavat hyvin josta myös iso 😊 kauppaan sisääntulo avartui, hyvä homma 😊

Äänestä
  • Onko Kuhmossakin nykyaikaisia kauppoja?

    Äänestä

Nostimme hintoja 😅

Äänestä

Kylläpä oli kaupassa kävijää, parkkipaikat täynnä autoja. Kiva asioida uusituissa tiloissa.

Äänestä
  • Vuottelen ja menen sitten ilta-ja yöaikaan kun on hiljaisempaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kauppaakovaihdettava kirjoitti:

Onko paikallisessa s-marketissa rubikin kuution ratkaisu-leikki vai mikä, kun tavaroita siirrellään vuoron perään paikasta toiseen sinne, mikä hylly sattuu milloinkin olemaan tyhjänä. Varmaan suuri työllistävä vaikutus, kun jatkunut jo aika pitkään. Tulee vaan asiakkaana mieleen, että onko kylmäketjun jatkuminen taattu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu