Hetki sitten tuolta kotiuteena kerron meidän näkemyksen hotellista. Olimme myös kaksi vuotta sitten samaisessa hotellissa.
Hotellialue on isohko, jakautuu ns. kolmeen osioon. Pehehuoneet ovat aivan kadun lähellä ja siinä on pieni allas. Seuraavaksi rantaan kohden tultaessa on keskiosa, jossa me majoituimme. Tässä on iso allas, vesiliukumäki ja löytyy allasbaari ja normi baari, josta saa myös ruokaa. Järjestävät myös erilaisia aktiviteettejä( vesijumppaa ym...edelliseen kertaan verrattuna vähemmän).Allaspyyhkeitä saa joka aamu altaalta ja myös rannalta, joten omia ei tarvita.
Meillä huoneet olivat kolmannessa kerroksessa ja meidän makuun siistit ja hyvät. Pyyhkeitä ei vaihdettu joka päivä mutta, jos halusi niin lattialle ja iltapäivästä oli uudet tilalla. Siivous ihan ok. Jokaista suihkun roisketta ei oltu siivottu mutta en kotonakaan kulje siivousliina kädessä jatkuvasti pyyhkimässä. Suihkun vedenpaine oli aika heikko ja keksinkin, että ammeen vesihanasta tulee paremmin , joten siellä kävin loppuajan. Miesväelle kuulemma suihku riitti.
Ranta-alue löytyy rauhallisen kadun toiselta puolen. Siellä on myös aamiais ravintola ja samaisessa ravintolassa oli erilaisia teema illallisia. Myös buffet ruokailu on mahdollista. Aamiainen on loistava ja monipuolinen. Erilaisia munakkaita, keittettyä kananmunia, paistettua-, pekonia,hedelmiä, jogurtteja, thai-ruokaa, leivonnaisia,vohveleita erilaisia mehuja, makuvesiä ym ym... varmasti jokaiselle löytyy jotain. Aamupala on aika ruuhkainen , aina kuitenkin saimme paikat ja meitä oli viisi henkeä. Loistava paikka meren rannalla. Linnuista aiheutui jonkinverran haittaa, ei kannata jättää lautasia vartioimatta. Nopeasti hyödyntävät tilaisuuden ja niille näytti kaikki kelpaavan.
Tässä yhteydessä on myös uima-allas ja pieni allas-baari. Ranta-alue jatkuu oikealle eteenpäin ja on hyvin suosittu ja paikat varataan ennen auringon nousua :)). Paikkoja kyllä löytyy, jos ei eturiviin halua. Isoja puita, joiden varjossa on mukava viettää kuumin aika. Ranta on siisti ja muutama kaupustelija löytyi. Itsekin ostin rantamekkoni kyseisiltä myyjiltä.
Laskuveden aikaan pystyy kävelemään pieneen majakkasaareen( kengät on hyvä olla mukana, mikäli haluaa saareen tutustumaan, paljon teräviä simpukoita.) Ranta on matala ja lapsille turvallinen ja mukava. Suihkut (2) löytyy heti ranta-alueen alusta.
Henkilökunta on ystävällistä ja avuliasta. Kaikki ei osaa kunnolla englantia mutta ei se haitannut. Etsivät jonkun joka osaa. Hymyllä ja oikealla asenteella pärjää.
Kaiken kaikkiaan hyvä hotelli varsinkin lapsiperheille ( meillä nuorin jo 15v) mutta sopii mielestäni kaikille matkaajille, jotka arvostavat hyvää sijaintia. Ei mitään Luksusta, mutta aivan riittävä ainakin meille.
Centara Sea Wiev kokemuksia
Munmatkassa
1
242
Vastaukset
- munmatkassa
Ja heti jo otsikossa virhe, siis Centara seaview :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2644626Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1323003Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442807Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761761Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061624Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281503- 591370
- 951262
- 471139
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2121138