Ei ollut Kuusaa kuin ennen. Ei ollut Sommelo toiminnassa, ei HitBurgeria missä sai myös silmäruokaa komeista taksikuskeista.
Ikävä entisiä aikoja.
12
756
Vastaukset
- vivalanarkotic
Mutta huumehörhöt on ja pysyy!
- hörhöjenkuusaa
Otan osaa. Muuta nopeast pois hörhölandiasta!
- Hyvä_Manskin_kannalta
Taitaa ne huumehörhöjen palvelut muuttaa kuten uutisissa mainitaan kouvolakadulle. Eikö se ole entinen valtakatu, nythän valtakatu joka on jokaisessa kaupungissa siirrettiin Kuusaalle.
Tämä liitty projektiin jossa asioita ajaa palkolliset että Manskille saadaan elämää. Tuo huumehörhö porukka ajetaan Kuusaan S-Marketin kulmilta Manskille tuomaan elämään vanhan pikku Kouvolan keskustaan. - JärkeväPäätös
Hyvä_Manskin_kannalta kirjoitti:
Taitaa ne huumehörhöjen palvelut muuttaa kuten uutisissa mainitaan kouvolakadulle. Eikö se ole entinen valtakatu, nythän valtakatu joka on jokaisessa kaupungissa siirrettiin Kuusaalle.
Tämä liitty projektiin jossa asioita ajaa palkolliset että Manskille saadaan elämää. Tuo huumehörhö porukka ajetaan Kuusaan S-Marketin kulmilta Manskille tuomaan elämään vanhan pikku Kouvolan keskustaan.Tuohan tehtiin tietoisesti siksi että saadaan keskustaa rauhoitetuksi ja siistimmäksi. Manskillahan on muutenkin toinen meininki ja siellä heilläkin on oma paikkansa kun tilaa löytyy. Kuusaan keskusta kaikkineen on loistava paikka nyt siitä tehdään entistä parempi, oikeilla linjoilla edetään.
- Halla33
Kymintehtaan työväentaloa kaipaisin eniten Kuusaalla
- Vm75juu
Mutta parempi näin, kun linnankundit putsasi kuusaan ja voikkaan manneista. Et jotain sentäs.
- kumartakaa
Itse olen ylpeä kuusaalainen ja voimaa löytyy. Mun muija tietää sen. Nostan sen todella helposti seinälle ja olen kuin gangsteri filmitähti jolla voimaa ja valtaa.
Kuusaalla mun edes kaikki nöyrtyy. - tulivanhatajatmieleen
No äläs sano. Viime viikonloppuna tapasin kaupalla veturissa viehättävän romani naisen.
Tovi juteltiin ja jotenkin meitä sytytti himo. Mun pakussa vietimme pikaisen 10min sillävälin kun serkukset olivat ostoksilla. Tosin tulin jo alle 5 minuutissa. - Ulpukka100
Takseja ei enää ole, mutta komeita varakkaita mamuja löytyy. Niillä on pyörät ja kaikki, kongolaiset on jo next-level ja niillä on ajokorttikin. Viisaita ovat, kun vielä kaiken saavat valtion/kunnan piikkiin.
- mio
missä niitä mamuja kuusaalla muka on
- mimmimulkku
Sossun tanttoja jyystämässä
- nykyään.tälläinen
Kuusaalla on nykyään eläkeläisiä ja liimanhaistelija narkkareita jahtaamassa sakkolihaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2804733Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k422918Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281531Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271232- 471169
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7976Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58961Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52959Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78931