Koiranomistajille koiranhoitolomaa

ISONKOIRANISUKKI

"Onneksi häneltä poistettiin tuo kauheus nimeltään koiravero. Hänelle pitäisi suoda samat oikeudet kuin ihmisellekin elikkä valinnanvapaus verovaroin terveydenhuollossa, lisäksi päivähoitojärjestelmä pitäisi saada samalle tolalle kuin ihmisvauvoilla.Ketään emme saa syrjiä suomenmaassa."

Minälälän
18.3.2018 17:33
"Koiruliäityleille pitää saada äitiyspakkaus! Siellä voisi olla vaikkapa lämmitettävä koirankoppi, kengät pikku tazzuihin ja juoksumatto Hänelle."

3

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KOIRANISUKKI

      Olen jo pitkään ollut työtä vailla mutta kotitöitä on totisesti riittänyt kolmen koiran isukkina. Minusta on väärin että tarjotaan jotain aktivointitöitä koska olen täysaktiivi jo näissä koirahommissa. Mm. päästän koirat aamulla tarhaan haukkumaan sillä välin kun haen laatikosta lehden melko kaukaa. Tämän palkattoman koiranhoitotyön voisin vaihtaa kunnolliseen, ansiosidonnaiseen KOIRANHOIDONTUKEEN! On väärin, että naisille on kaikenmoisia kodinhoidontukia, mutta kun mies hoitaa koiria kokopäivätoimisesti niin siitäpä ei haluta palkita. Kaipaan kannustusta tähän tärkeään työhön jonka seurauksena maahamme saadaan uutta, kasvavaa koirasukupolvea terveistä, tutkituista vanhemmista.

    • Sähköshokkeja

      Mielipuolisille trolleille pakkohoitoa

      KOIRANISUKKI
      19.3.2018 16:39
      "Olen jo pitkään ollut työtä vailla mutta kotitöitä on totisesti riittänyt kolmen koiran isukkina. Minusta on väärin että tarjotaan jotain aktivointitöitä koska olen täysaktiivi jo näissä koirahommissa. Mm. päästän koirat aamulla tarhaan haukkumaan sillä välin kun haen laatikosta lehden melko kaukaa. Tämän palkattoman koiranhoitotyön voisin vaihtaa kunnolliseen, ansiosidonnaiseen KOIRANHOIDONTUKEEN! On väärin, että naisille on kaikenmoisia kodinhoidontukia, mutta kun mies hoitaa koiria kokopäivätoimisesti niin siitäpä ei haluta palkita. Kaipaan kannustusta tähän tärkeään työhön jonka seurauksena maahamme saadaan uutta, kasvavaa koirasukupolvea terveistä, tutkituista vanhemmista."

      • KOIRANISUKKI

        Etkö raukkaparka osaa kirjoittaa muuta kuin lainauksia muiden jutuista. Koitapa keksiä jotain omaa. Se koira älähtää, johon kalikka kalahtaa. Elikä olet itse mielipuolitrolli ja koiranvihaaja!!!

        Arvostusta, palkkaa koiranhoitajille, kiitos!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7443
    2. 81
      5047
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4869
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4268
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      10
      3058
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2699
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2596
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      53
      2247
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2221
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1850
    Aihe