Tehkää Ilkka Soukasta Auran Perussuomalaisten puheenjohtaja, on kaikista ahkerin ja toimeliain ,ilman Ilkan uutteruutta ei olisi telttatapahtumia eikä koko ryhmää aurassa!
Kiitos Ilkka, sinuun voi aina luottaa, kun on yleisötapahtumia!
Auran Perussuomalaisten paras on Ilkka Soukka
5
1497
Vastaukset
- Niipentele
Menis töihin eikä valittais kaikista saakelin asioista viikkolehteen.
- mielipidetämäkin
Olen samaa mieltä, että menis töihin. Töitä on rakennusalalla tarjolla, jos siis kelpaisi. Kyllä sinne viikkolehteen ehtisi iltapuhteina kirjoitella juttujaan vaikka päivät olisikin ansiotyössä. Viikkolehden tilaajista osa on jokseenkin Soukan ylitarjonnasta kyllästyneitä. Perussuomalaisten oma lehti sopisi paremmin jatkuviin mielipidekirjoitteluihin. Eikä joka hemmetin asiasta tarvitse mielipiteitään toitottaa. Liika aktiivisuus vie mielenkiinnon.
- Viikkolehdenlukija
Ei kyllä ole erityisen paljon ollut Viikkolehdessä juttuja hänestä tai häneltä. Ihan tavalliseen tapaan ja asiallisia juttuja nekin, mitkä on ollut.
- kuinkahanmontakpl
Sinä olet sitä mieltä, että ei erityisen paljon hänestä tai häneltä. Soukan naputuspalstalle kirjoittelua on aiemminkin jotkut kommentoineet. Ovat jopa tuumailleet onko viikkolehti Soukan äänitorvi. Tosiasia on, että melkein joka kerta viikkolehden naputuspalstalla on Soukan kirjoitus. Mahtaisiko viikkolehti antaa varman vastauksen kpl-määristä tämän vuoden naputuksista??
Suomessahan on vielä sananvapaus ja kirjoitella saa jos haluaa. Eikä sitä naputuspalstaa ole tietenkään pakko lueskella jos ei halua.- LisääSoukkaaMeille
No naputuksissa ei ole aina kirjoittajan oma nimi. Mutta muuten on naputukset viikkolehden parasta lukemistoa. Sitä aforismipalstaa en tajua. Siinä kaksi joutilasta vuorottelee kirjoittamalla ajatuksiaan. Tai Elossin piirrosjutut. Mitä hittoa se lehdessä tekee? Vanhoja pikkukalle -vitsejä vuodesta toiseen, jotka ei tarvii mitään kuvaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1482007Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3041701- 931547
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001190Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois761172- 671140
- 221027
- 48997
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73946- 45917