Auttaako uudet työvuorot

Jo toistamiseen Warkauden Lehti uutisoi;,Varkauden kaupunki aikoo kokeilla kotihoidossa uudenlaista työvuoromallia, joka vähentäisi työntekijöiden sairauspoissaoloja.

Käsittääkö tämä näitä lähihoitajia, jotka käy vanhusten luona ostopalveluina?
16399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Voi uuvelo,ei tiedä.

Äänestä
  • Ettei olisi itse "uuvelo", joka on sairauslomilla "pakollisetpäivät".
    Monenenpäivänlomillla vaan sidukanostoon /juontiinja ,sitten jaksetaan entistävähemmän.

    Äänestä

Vuosaaren vanhainkodissa on malli käytössä ja toimii ja kyseessä on Varkauden kaupungin kotihoitohenkilöstö..Säästö 7000€ ja vähenee sairuspoissaolot .sinä apina joka lörvit että kaupungin kuluja lisää paskaideat nyt iskit hampaas kiveen,lisäksi PääministeriSipilän työrymässä oli Kelalle lähettämäni toimenpide-ehdotus tukien yhdidtämisestä.Antti Rinne ei niistä päätä jos edes hallitykseen pääsee.Rajamäki oli eduskunnassa tukia leikkaamassa .Opppsitiosta on hyvä huudella

Äänestä

Parempi olisi jäädä kokonaan lomille tai vaihtaa ammattia!

Äänestä

Laiskurit kilometritehtaalle vaan.

Äänestä

Ei välttämättä tarvitse olla laiskuri, mutta jos ei ole pätevyyttä .Taitoa vaatii myös jakaa työt oikeilleosaaville? Naisvaltaisilla työpaikoilla tahtoo olla "ompeluseurameininkiä",että oo sinä mun kaa, että mennään kun on mukavaa, vaikka työ kärsisi ja asiakkaat ennenkaikkea.

Äänestä

Kotisairaanhoitoako?

Äänestä

Kalakukkoo ostasin. Onko tekijöitä??

Äänestä
  • Höseltäkäähän vielä kukon kimpussa, työ pitää ensin hoitaa hyvin ja sitten haaveilla omista bsneksistään, jos taitoa riittää.Älä hyvä hoitsu liehu.

    Äänestä

  • Just juu. Onneksi olen itsenäinen.

    Äänestä

Laitatko tiedot, otan yhteyttä.

Äänestä

Media kertoo, Helsingissä valehoitajia, onko varkaudessakin?

Äänestä
  • Joroisissa on.

    Äänestä

Varkaudessa on valerolla-akkoja .Äypuhelin rollausta voisi käydä opetttamassa kurssilla .Mekii halutaan oppia rollaamaan

Äänestä

Rollataan rollataan .Älypuhelimella toisia mollataan.Rollataan rollataan aamulla viikonloppuina kännissä kontataan.Tupakka ,puhelin sekä kalja se on rollauksen elämän malja.Pentuja lisää yöllä jyystetään,aamulla kahvia ryystetään

Äänestä

Tuhkaluukku auki täältä tulee nahkahauki .jääpi auki naisen suu kun rektumiin mällit ruiskuu

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


uupeloko kirjoitti:

Jo toistamiseen Warkauden Lehti uutisoi;,Varkauden kaupunki aikoo kokeilla kotihoidossa uudenlaista työvuoromallia, joka vähentäisi työntekijöiden sairauspoissaoloja.

Käsittääkö tämä näitä lähihoitajia, jotka käy vanhusten luona ostopalveluina?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu