Eilen aamulla luin Iijokiseudun nettisivulta kunnanhallituksen ja -valtuuston jäsenten juttua Unelmatehtaan rahojen siirrosta ja pimeistä jutuista. Tuliko kielto nuin äkkiä, ettei saa antaa kansan tietää, kun ei tiedä valtuustokaan. Luin jutun aamulla ja aloin lukea päivällä uudestaan, niin juttupa oli hävinnyt, oliko liian kuuma asia. Oli vähän Kittilän meininkiä.
Mitä, mitä mitä
ihmettelempä
5694
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Niinpä... kenen käsky kävi? Oli varmaan arka paikka 500 tonnin kuluille??? mihin joutui rahat??
No onnesi pian tulee Pudasjärvi-lehti. Siinä uskaletaan kiriottaa asiat ninkuinne ovat. Eivät sentomittajat pelkää kepulasia kunnan valtuutettua.
Nyt se on ilmestynyt taas sivuille tuo juttu
Valtuutetut ja hallituksen jäsenet sanovat etteivät ole saaneet tietoa mutta ovatpahan päätöksen tehneet. Eivät varmaan ole täydessä ymmärryksessä.
Eipä ole ANNE OLLILA olenkaan ajan tasalla, kirjottelee sata vuotta vanhoja korvatunturin juttuja. Vissiin uskoo vielä pukkiinkin.