Päivänä muutamana soi puhelin, josta kuului tutun palstalaisten nimi. Rinnassa sykähti vahvasti ja lämpimästi. Tervetuloa tähän uuteen, suurempaan läheisyyteen Sinä vuosikymmenten takainen palstarakas. Tähän ihanaan naisihmiseen, jonka kanssa olen saanut monet iloiset hetket viettää.
Tämä on lyhyt kuvaus yhdestä tärkeästä kohtaamisesta, jollainen voi kohdata Sinuakin. Iloitaan niistä, eikö.
Mä kohtasin ihanan ystävän. palstalaisten tutun
5
181
Vastaukset
Tämä onneton kiinalainen tablettini kirjoittaa enemmänkin kuin "hoono Suomi". Yrittäkää ymmärtää!
- Onnittelijatar
Oliko ihan Frederiikka ? Oli kuka tahansa, onnea teille molemmille!
❤️❤️- onnittelitar
Soittaja ilmoitti itse. Sini-sirkku ruunelle lirkuttelee.
- Lorenaa
onnittelitar kirjoitti:
Soittaja ilmoitti itse. Sini-sirkku ruunelle lirkuttelee.
Olemme olleet Ruuneperin, kuten monen muunkin palstakirjoittajan kanssa kauan tuttavia. Ruuneperin, tosin 2000-luvun alkupuolelta asti hyviä ystäviä, näin asian näen. Kirjoittelumme on ollut ja on todellista ystävyyttä kirjoitellessamme palstalla viestejä. Häneltä olen saanut pulmatilanteissani aina hyviä ohjelta tekniikan alalta. Pidänkin häntä reiluna, rehtinä ystävänä,
meitä kaikkia kirjoittajia kohtaan, hän oikaisee jos asia sitä vaatii todella asialliseen tyyliin. Huumoria - hauskuutta - asiantuntemusta löytyy. Pieni vääntö jutuissa, se vain tekee virkistävämmäksi jutun.
Hyvä ystävä palstakirjoittelussa, tuo todella virkistäviä tuulahduksia päiviin - näihin yksinäisiinkin. Olen ymmärtänyt, olemme ystäviä palstakirjoittelussa, Tämähän meille kummallekin passaa vallan mainiosti, vai kuinka.
Toivottavasti ette muut palstalaiset pidä huonona asiana meidän palstaystävyyttä.
KIrjoitellaan palstalla maltillisesti ketään loukkaamatta, kuten olemme huomanneet, ystävällisyys tulee aina moninkertaisena takaisin.
L. onnittelitar kirjoitti:
Soittaja ilmoitti itse. Sini-sirkku ruunelle lirkuttelee.
Älähän nyt onnittelijatar, aikoihin en ole puhunut tai kuullut ruunemannista mitään! Hyvä kun Loreena oikaisi väärinkäsityksen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.724928Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk2894635Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni2933494Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie393438Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1193336Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1271928- 1051650
- 1721311
Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!
Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."401225Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA971185