Lähtöselvitysvirkailija airpro

Takt

Onko joku töissä Airprolla lähtöselvitysvirkailijana? Minkälainen työporukka, minkälaisia työvuoroja ja minkälainen palkka keskimäärin? :)

5

3415

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • palkka.pienoinen

      Jos katson palstan ketjuja Airprosta ja emäyhtiöstään Finaviasta saat tarvittavat tiedot. Jos olet hakemassa lyhytaikaista työtä, on Airpro siihen ok, mutta muuten ei voi suositella.

    • PAX

      Tähän tarkennusta...on hyvä tietää mistä yksiköstä puhutaan. Turvatarkastuksen puolella on omat haasteensa ja heidän työ on erilaista verrattuna lähtöselvityshenkilökuntaan. Mielestäni matkustajapalveluiden puolella on erittäin tiivis ja intensiivinen porukka joka ottaa avosylin vastaan uusia ihmisiä. Päivät ovat ajoittain pitkiä, mutta meillä on onneksi joustavat esimiehet ja aina saa haasteita ja uusia työtehtäviä etenkin ne jotka ovat alalla kiinnostuneita kehittymään.

      Terveisin AP-virkailija (entinen turvatarkastaja)

    • Kenttä18

      Hyvä työporukka, työkaverit on just yks työn hyvistä puolista :) työvuorojen pituus vaihtelee 4-12 h välillä. Jos olet yksikössä, missä IAU tes käytössä (Hel & Oul), palkka on hieman parempi kuin Airpron yrityskohtaisen tessin alla työskentelevillä. Työ on mielenkiintoista ja monipuolista. Haasteena ovat mielestäni nuo työajat, asiassa ollaan otettu takapakkia firman otettua käyttöön uuden työvuorosuunnittelujärjestelmän. Työajat tietysti suunnitellaan lentoliikenteen aikataulujen mukaan, joten työvuorot riippuu niistä sekä asemasta millä työskentelee.

      • Kenttä18

        Korjauksena, että vuorojen pituus vaihtelee 4-14 h välillä.


    • Airprolle

      Haku ilmeisesti alkanut taas? :) Osaisko joku kertoa minkä verran kuukaudessa tulee palkkaa, IAU:n tesin palkkataulukko aika sekava?
      Minkä verran vapaapäiviä per viikko yleensä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      99
      3171
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      50
      2585
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      54
      1410
    4. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      339
      1194
    5. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      43
      1141
    6. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      931
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      11
      911
    8. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      740
    9. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      54
      710
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      38
      695
    Aihe