En mä sano niin että toivoisin

...sun alkavan rakastajaksi minulle.
Se on vaan totuus.
Parisuhde on sitä varten että siinä saadaan seksiä, ja annetaan kanssa, ei sillä ole muuta virkaa eikä tehtävää kun lapset on isoja jos niitä on saatu.
Noh, mähän olen aina ollut samanlainen putkiaivo, minusta elämä on rakastamista varten. Niin putkään kun pelit ja vehkeet on kunnossa niitä pitää käyttää molemöien iloksi.
9461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Okei, nyt mä tajuun. Siis rakastaja on se jota oikeesti rakastetaan ja jota palvotaan ja halutaan pitää piilossa muilta ettei muutkin kiinnostu.

Äänestä
  • Joo.
    Se laitetaan kaappiin.
    Pujahdetaan sinne salaa kun aika on.

    Äänestä

  • Olen sitä mieltä että on oikeus elää niin kuin itse haluaa, koska silloin se on omannäköistä elämää ja olen varma että silloin ihminen on onnellisempi ja tasapainoisempi.

    Äänestä

  • Ei tietenkään ole. Mitä siitäkään nyt tulis, jos kaikki eläis vaan oman mielen mukaan. Älä koskaan väitä, että oman pään mukaan eläjäksi tulee vain ne jotka ei piittaa muiden tunteista pätkääkään ja jotka etsii vain omaa nautintoa.

    Äänestä

  • kaappiinvaanpiiloon kirjoitti:

    Ei tietenkään ole. Mitä siitäkään nyt tulis, jos kaikki eläis vaan oman mielen mukaan. Älä koskaan väitä, että oman pään mukaan eläjäksi tulee vain ne jotka ei piittaa muiden tunteista pätkääkään ja jotka etsii vain omaa nautintoa.

    Ei ollut kyse yleistämisestä, otin kantaa yhden kirjoittajan käsitykseen.

    Äänestä

Kävishän Tuo.

Äänestä
  • Kiva.
    💖😗

    Äänestä

Normaalissa parisuhteessa saadaan / annetaan seksiä sekä saadaan myös muunlaistakin hellyyttä ja huomioimista toiselta ihmiseltä. Onhan hän sinun elämänkumppanisi.
Normaalissa parisuhteessa jaetaan myös ilot sekä surut ja tunnetaan toinen ihminen.
Kaksi täysin vierasta ihmistä, ja seksi on tuhoon tuomittu asia useimmiten.

Äänestä

siis kyllähän se kävis mulle,en tiiä susta nykyisin,käviskö sulle...mulle kävis...hyviä hetkiä kahdestaan ja sitten taas molemmat takasin sinne omaan arkeen....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suoraviivaistatoim kirjoitti:

...sun alkavan rakastajaksi minulle.
Se on vaan totuus.
Parisuhde on sitä varten että siinä saadaan seksiä, ja annetaan kanssa, ei sillä ole muuta virkaa eikä tehtävää kun lapset on isoja jos niitä on saatu.
Noh, mähän olen aina ollut samanlainen putkiaivo, minusta elämä on rakastamista varten. Niin putkään kun pelit ja vehkeet on kunnossa niitä pitää käyttää molemöien iloksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu