Kiinteistöverojen postitus alako taas

Verohallinto on alkanut taas postittaa kiint.vero laskuja eli rosvoveroja kaikille kiinteistön omistajille,koskaan kukaan /mikään taho ei ole esittänyt mitään perustetta tälle verolle taajamien ulkopuolella oleville rakennuksille jossa esim. tiestöä/pihoja ei aurata kunnan/kaupungin toimesta eli käytännössä täysin perusteeton vero täyttä kusetusta ja rahastusta!!
384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kiinteistövero on kaikkein tuottoisin vero, verotetaan verollisen korollisella-lainoilla hankitusta ja maksetusta, ja tai omillaan jo kerran verotetulla pääomalla hankitusta kiinteistön omistamisesta johon yht kunta ei ole sijoittanut kuin lämmintä kättä, oikeutus verottaa on hakusessa, tai siis laki- #tarkistetaan jälkeen.(Tölli/sotesta)

Äänestä

O se kumma,jos asut omal tontil,maksat kiinteistöveroo. Pitähän sit sada herroille rahaa,ei ne pölot muutens pärjä.Ei niil riitä mikäs.

Äänestä

Vasemmistolaista vihervirheen kateusveroa.
Hyvin olette kirjoittaneet. Veroa siitä, mikä on verotettu moneen kertaan jo aikojen saatossa.

Noh, mikään tässä maassa ei koskaan tule menestymään tämän verohulluuden takia.
Saksat ja muut ottavat suuria summia naurettavista peltilaatikoista ( auto) ja jos Suomessa erehdyt rakentamaan auton, joudut vaikeuksiin.
Tämä maa on tuhoon tuomittu maa. Eivät osanneet asukkaat arvostaa maataan, joten se menetetään.
Ehkä asukkaat osasivat, mutta sen päättäjät eivät sitä ymmärtäneet.
Yleensä tarinat päättyvät onnellisesti tai ainakin pyrkivät siihen.
Suomessa yritetään repiä tekevä ihminen kappaleiksi.
Kaikki viranomaiset ja kateelliset vievät kaiken mahdollisuuden.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paskavero kirjoitti:

Verohallinto on alkanut taas postittaa kiint.vero laskuja eli rosvoveroja kaikille kiinteistön omistajille,koskaan kukaan /mikään taho ei ole esittänyt mitään perustetta tälle verolle taajamien ulkopuolella oleville rakennuksille jossa esim. tiestöä/pihoja ei aurata kunnan/kaupungin toimesta eli käytännössä täysin perusteeton vero täyttä kusetusta ja rahastusta!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu