Sampo terho eri mieltä kansan äänestämästä Tuntematon sotilas palkinnosta.
Kansa väärässä Tuntematon ei ansaitse palkintoa
9
239
Vastaukset
- AbdiNagubelle
Smurffi oli tiukkana, ei ojentanut kansa valitsemaa palkintoa Akulle.
- Sinisten_mahtipäätöksell
Sinisten mahtipäätöksellä ei jaettu jussi-palkintoa Loistavaa!!!!!!!!!
- ainaväärässäonsampo
Väärässä Sampo oli silloinkin olessaan perussuomalaisissa.
- Politikoitiin
Punikeista tehtiin sankareita ja valkoisista upseereista pellejä.
- kymmenettuhannet
Ketä oli ne, jotka torjuntataisteluissa tapatettiin turhaan?
- voi-herran-pieksut
No ainahan sampopoika hakoteillä on ollut, ei se mikään uutinen ole.
Ylimielinen ruskeekieli, kyselytunnillaki pirullinen hymy huulillaan virnistelee aitiossa kun kansanedustajat kyselevät.
Viimeistä vuotta viettää niinsanottua "kansansuosiota", sen jälkeen lentää kun leppäkeihäs.
Timpan sanoin,,,: Sampo on tehtävänsä tehnyt: Sampo saa mennä.- Lihavahehehemies
Terho ja Elo ratkaisevat Soten. Ääniä ropisee, jos uskaltavat olla samaa mieltä kuntapoliitikkojen kanssa. Keskustan kannatus pääkaupunkiseudulla olematonta, heidän puolelle meneminen tietää varmoja potkuja eduskunnasta.
- dirIandaa
Mikä olisi ollut äänestystulos jos kansa olisi jo äänestäessään tiennyt Louhimiehen metodeista?
Tuskin olisi voittanut.Tasan tarkkaan olisi voittanut .Aku haluaa elokuvissaan mahdollisimman lähellä aitoa olevaa tilannetta ja se on oikein .Mitä nämä kitisevat Tolat ym ,ovat tehneet paljon töitä Akun kanssa ja käsikirjoitukset hyväksyneet ja kohtaukset ,joita yleensä otetaan monta ovat tehneet .Silloin heillä olisi pitänyt olla pokkaa ja sanoa ,että nyt riittää en tee ja lähtenyt lätkiin,mutta ei .Eikä ollut kyseessä vain yksi elokuva ,vaan muutama ,mutta työ kelpasi .Nyt piti olla niin muodikas ja alkaa syyttelemään ,juuri ennen Jussi -gaalaa ,kun kateus iski Tuntemattoman suuresta menestyksestä ja vielä näyttelijätär tyttelit eivät saaneet ainoata naisroolia,vaan sen sai laula Paula Vesala . Joten vuosien takaiset asiat revittiin ,nyt julkisuuteen ,miksi ei silloin,kun olivat ajankohtaisia ??? Niin ja jotkut ovat Akun kanssa ystäviä ja näin halpamaisesti selkään puukotti !! Kyllä ystävän kanssa olisi nuo asiat pystynyt selvittämään ,silloin ,kun oli ajankohtaista !!!Aivan samoin olisi lehdistö tarrannut uutiseen silloinkin . Mutta ei taitaa olla huono työllisyystilanne naisilla ,jotta nyt saivat julkisuutta,kun muuten ei .Ite en kato yhtäkään elokuvaa /ohjelmaa ,missä nämä naiset ovat mukana ja piste . En hyväksy kiusaamista ,enkä muutakaan,mutta nämä naiset tekivät ,niin halpamaisen tempun vanhoista asioista ,että mulle riitti .
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017333
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj554946- 794629
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?714488- 1324158
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️283269Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan82908- 392468
- 472427
- 2112286