On se luojan lykky, että meillä on kulttuuriministerinä Terhon kaltainen synnitön mies.
Terho ei ole koskaan sanonut pahaa sanaa naisista/ naisille.
Siksi onkin ihanan miehekkäästi tehty se, ettei hän ojentanut palkintopystiä Louhimiehelle.
Äänestetään ISO JYTKY, ja siniset on ensi vaalien jälkeen suurin puolue!
Terho ei ole koskaan sanonut pahaa sanaa naisista/ naisille.
Siksi onkin ihanan miehekkäästi tehty se, ettei hän ojentanut palkintopystiä Louhimiehelle.
Äänestetään ISO JYTKY, ja siniset on ensi vaalien jälkeen suurin puolue!
Vastaukset 35
Vanhimmat
Missä vaiheessa meillä on oikeus muuttunut sellaiseksi, että riittää syyllisyyteen jos joku vain syyttää sinua?
Onko Sampo Terho ottanut tuomarin paikan?
Minusta tasa-arvo ministerin, jos jonkun pitäisi olla virallisissa tehtävissään tasapuolinen.
Ei kai se missään oikeusvaltiossa tee kenestään syyllistä jos joku itse tuntee, että häntä on kohdeltu väärin?
Nämä uuvatit näyttävät olevan,siellä on naisten naijia vaikka oma on kotona,nämä on hienoja ihmisiä joita Terho kättelee.Siinä vasta puolue! Muistakaa ensi vaaleissa.
Taitaa paeta johonkin Brysselin suojavirkaan, tajuaahan tuo itsensä myynyt ettei sillä ole mitään oikeita mahdollisuuksia kansan tuella jatkoon.
Meillä on nyt sininen tuomari joka tekee päätökset kuulematta puolustusta ja anastaa tuomarivallan niiltä joille se Suomessa kuuluu.
Sampo Terho voi siis heittää ensimmäisen kiven. Jumalallinen oikeus siis tapahtui!
Terho paljasti älynsä ja moraalinsa tason. Se on varsin heppoinen ja raivohullujen vouhkaajien vietävissä.
Sampohan uhosi että tekee arhinmäet, nythän se teki Arhinmäet. uhosi vielä julkisesti, ensin viinat ja sitten kansan kusetus.
Ihanaa että Suomessa on jo Jumalaa viisaampi henkilö ... natsitaustastaan huolimatta!
Happopää rasisti huutaa taas natseista, tämä terho ei ole nähnytkään vilaustakaa natseista, eikä kukaan muukaan näistä nyky politiikoista. Koska suomessa on viimeksi nähty "nähty natseja" 40-luvulla.Tämä terho onneton tuleva viherpiipertäjä/ vasemmistolainen.
Minua ihmetytti, kun puhuivat puoluehallituksen kokouksesta. Paikalla oli ilmeisesti Simon Elon lähiomaisia ja Sampo Terho seisomassa puhujapöydän takana.
Harlin teki oikein kun kiertää tämän virnuilijan kaukaa
mokia mokien perään terholta. ymmärrys ei riitä ministerin tehtäviin. renny on täsmälleen oikeassa.
"mä en ymmärrä taiteesta ja tieteestä mitään, mutta pidän tätä virnistystä yllä jotta luulisivat minun olevan innostunut"
Miten on Sinisten ministerit ja puolue kansaa kohdellut, siinä vertailussa on Louhimiehen hyvin palkkaamien naisten kohtelu aika siievää käsittelyä..
Kun ajatuksen kulku on pelkästään mustavalkoinen, mitä muuta voi odottaa....?
Voi kristussoikoon - mikä mies! Ei löydä oikeita sanoja, jotka voisi lausua yleisöäänestyken voittaneelle elokuvalle.
Täriseekö Terhon kädet vielä?
Terhon paniikki. Palli menee alta!
kenen ääniä terho kosiskelee jos kansan parhaaksi elokuvaksi äänestämän tuntemattoman sotilaan palkintoa ei jaa? ampui itseään jalkaan typerys. ei hölmö ymmärrä mikä on ministerin tehtävä!
Kuten kerroin, teki Arhinmäet.
Valitkaa ne synnit, mitkä pidätätte ja turvatkaa ne, jotka päästätte.
Harlin on jenkeistä Kiinaan matkannut epäonnistuja . Naisten alistaminen sopii hänestä toimintatapoihin eikä sitä saa kritisoida edes ministeri .
Eikös se ole joku ulkoministeri .. joku Soiniko se oli... jonka mielestä aborttia ei tulisi sallia ja naisen paikka on ehdottomasti kotona? Jopa oma vaimonsa opettajakoulutksesta huolimatta luutuaa liekaaria ja hellaa..
Näyteltävät ämmät tekivät pelosta aseen, "ritaristi" miehetkin laukesivat siihen, harmaitten hevosten Ahot.
Naiset tunki vapaaehtoisena näyttelemään. Vielä useaan eri elokuvaan! Nyt halusi tuhota muodinmukana! Kyse työtavasta!
Onhan näyttelijöillä Näyttelijäliitto, miksi he eivät hoida vaikka liittonsa kautta työpaikkaasioitansa kuntoon, jos eivät voi yhdessä mennä keskustelemaan elokuvaohjaajiensa kanssa?
Yhtään näytelijää ei väkisin raahattu elokuviin. Voineet kieltäytyä. Tunkua on!
Kyllä saa olla jatkossakin nuo akat persettä tyrkkymässä/jakamassa, jos vielä osille mielii. Aina löytyy niitä jotka hinnalla millä tahansa, sen näkee noissa ttv-jutuissakin.
Miten Sampo voi sietää puheenjohtajana sovinistia ja uskonnon varjolla naisia alistavaa läskimoosesta omassa pöydässään. Rasistikin vielä..
Sampo on kyllä surkea ministeri .Hänellä ei ole pienintäkään hajua ,mitä kulttuuriministerin pestiin liittyy .Kyllä hänen piti tietää,että yleisö varmasti (lähes miljoona ) nähnyt elokuvan äänestetään parhaaksi . Sitten toi mistä Akua syytetään ,sekin on kumma juttu .Syyttäjät ovat tehneet monta elokuvaa hänen kanssa ,joten kovasti on pestit kelvanneet,mutta sitten yhtäkkiä muodin mukaan piti alkaa kitiseen . Varmaan suurin syy oli ,että Tuntematon sai niin paljon ehdokkuuksia ,että se kismitti ja se ,että Paula Vesala sai naisroolin elokuvassa . Uskon,että oli syy tähän ,eli kateus . Käsikirjoitus ja selvät tiedot ,mitä kohtauksessa tapahtuu ja monet otot .Siinä vaiheessa olisi arvon ladyen pitänyt sanoa seis en tee ,mutta ei . Vasta vuosien päästä heitetään tämä lööppeihin . Kyllä Terhon olisi pitänyt olla tuomitsematta ,sillä hän ei ole tuomari ja piste . Ällö äijä muutenkin ,loikkari ja hiton huono häviäjä .
Samanlaisi synnittömiä koko sinisten ministeri ryhmä. Soini kieltää abortin raiskatultakin. Tekopyhä loikkari koko mies.
Oli tää Terhon toilailu sen verran alta riman, ettei vielä päästetä pälkähästä.
Millä ihmeellä nää limanuljaskat aina pääsee etenemään tuonne eduskuntaan saakka?
Nytkin liki parisataa kaikista hyllyvintä hyytelöä ilman mitään selkäranka siellä kansaa edustamassa.. Jopa Soini ja tää Terho ja Elokin vielä. yäk
Vain sinisten Terho ja pari kepulaista olivat ainoat jotka Helsingin kaupunginvaltuuston hätäkokouksessa äänestivät soten puolesta, kaikki muut olivat vastaan kun sote tyrmättiin Helsingissä.
Kiva köllötellä Sipilän ja Orpon ostoksena!
Ennen tällaista olis pidetty huoraamisena, nyt on varmaan keksitty joku parempi nimi?