Ministeri Terho, tuo synnitön mies

OivaTerho

On se luojan lykky, että meillä on kulttuuriministerinä Terhon kaltainen synnitön mies.
Terho ei ole koskaan sanonut pahaa sanaa naisista/ naisille.
Siksi onkin ihanan miehekkäästi tehty se, ettei hän ojentanut palkintopystiä Louhimiehelle.
Äänestetään ISO JYTKY, ja siniset on ensi vaalien jälkeen suurin puolue!

36

504

    Vastaukset 36

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Uskomatonta_hommaa

      Missä vaiheessa meillä on oikeus muuttunut sellaiseksi, että riittää syyllisyyteen jos joku vain syyttää sinua?
      Onko Sampo Terho ottanut tuomarin paikan?
      Minusta tasa-arvo ministerin, jos jonkun pitäisi olla virallisissa tehtävissään tasapuolinen.
      Ei kai se missään oikeusvaltiossa tee kenestään syyllistä jos joku itse tuntee, että häntä on kohdeltu väärin?

      • äitykkä

        Nämä uuvatit näyttävät olevan,siellä on naisten naijia vaikka oma on kotona,nämä on hienoja ihmisiä joita Terho kättelee.Siinä vasta puolue! Muistakaa ensi vaaleissa.


      • ellei_petostella
        äitykkä kirjoitti:

        Nämä uuvatit näyttävät olevan,siellä on naisten naijia vaikka oma on kotona,nämä on hienoja ihmisiä joita Terho kättelee.Siinä vasta puolue! Muistakaa ensi vaaleissa.

        Taitaa paeta johonkin Brysselin suojavirkaan, tajuaahan tuo itsensä myynyt ettei sillä ole mitään oikeita mahdollisuuksia kansan tuella jatkoon.


    • Loikkarit_hommissa

      Meillä on nyt sininen tuomari joka tekee päätökset kuulematta puolustusta ja anastaa tuomarivallan niiltä joille se Suomessa kuuluu.

    • JudenRaus

      Sampo Terho voi siis heittää ensimmäisen kiven. Jumalallinen oikeus siis tapahtui!

      • tässätotuus

        Terho paljasti älynsä ja moraalinsa tason. Se on varsin heppoinen ja raivohullujen vouhkaajien vietävissä.


      • 1111122222

        Sampohan uhosi että tekee arhinmäet, nythän se teki Arhinmäet. uhosi vielä julkisesti, ensin viinat ja sitten kansan kusetus.


    • uskontaien

      Ihanaa että Suomessa on jo Jumalaa viisaampi henkilö ... natsitaustastaan huolimatta!

      • 1111122222

        Happopää rasisti huutaa taas natseista, tämä terho ei ole nähnytkään vilaustakaa natseista, eikä kukaan muukaan näistä nyky politiikoista. Koska suomessa on viimeksi nähty "nähty natseja" 40-luvulla.Tämä terho onneton tuleva viherpiipertäjä/ vasemmistolainen.


    • suuruudenhulluja

      Minua ihmetytti, kun puhuivat puoluehallituksen kokouksesta. Paikalla oli ilmeisesti Simon Elon lähiomaisia ja Sampo Terho seisomassa puhujapöydän takana.

    • härlyn

      Harlin teki oikein kun kiertää tämän virnuilijan kaukaa

      • vajakkivallassa

        mokia mokien perään terholta. ymmärrys ei riitä ministerin tehtäviin. renny on täsmälleen oikeassa.


      • huononäyttelijä

        "mä en ymmärrä taiteesta ja tieteestä mitään, mutta pidän tätä virnistystä yllä jotta luulisivat minun olevan innostunut"


    • ei_jatkoon_

      Miten on Sinisten ministerit ja puolue kansaa kohdellut, siinä vertailussa on Louhimiehen hyvin palkkaamien naisten kohtelu aika siievää käsittelyä..

    • ÄlliEiRiitä

      Kun ajatuksen kulku on pelkästään mustavalkoinen, mitä muuta voi odottaa....?

    • ei_tule_valtiomiestä

      Voi kristussoikoon - mikä mies! Ei löydä oikeita sanoja, jotka voisi lausua yleisöäänestyken voittaneelle elokuvalle.

    • Sinihappo

      Täriseekö Terhon kädet vielä?

    • kosiskeleeääniä

      Terhon paniikki. Palli menee alta!

      • melekonen.uuvatti

        kenen ääniä terho kosiskelee jos kansan parhaaksi elokuvaksi äänestämän tuntemattoman sotilaan palkintoa ei jaa? ampui itseään jalkaan typerys. ei hölmö ymmärrä mikä on ministerin tehtävä!


      • 1111122222

        Kuten kerroin, teki Arhinmäet.


    • Mielipaskana

      Valitkaa ne synnit, mitkä pidätätte ja turvatkaa ne, jotka päästätte.

    • kritisointi

      Harlin on jenkeistä Kiinaan matkannut epäonnistuja . Naisten alistaminen sopii hänestä toimintatapoihin eikä sitä saa kritisoida edes ministeri .

      • tais_olla_sininenkin

        Eikös se ole joku ulkoministeri .. joku Soiniko se oli... jonka mielestä aborttia ei tulisi sallia ja naisen paikka on ehdottomasti kotona? Jopa oma vaimonsa opettajakoulutksesta huolimatta luutuaa liekaaria ja hellaa..


    • OikeaPalliKutiaa

      Näyteltävät ämmät tekivät pelosta aseen, "ritaristi" miehetkin laukesivat siihen, harmaitten hevosten Ahot.

    • voinutkieltäytyä

      Naiset tunki vapaaehtoisena näyttelemään. Vielä useaan eri elokuvaan! Nyt halusi tuhota muodinmukana! Kyse työtavasta!

      • Televisionäytelmä

        Onhan näyttelijöillä Näyttelijäliitto, miksi he eivät hoida vaikka liittonsa kautta työpaikkaasioitansa kuntoon, jos eivät voi yhdessä mennä keskustelemaan elokuvaohjaajiensa kanssa?


      • mustasukkaisuusko

        Yhtään näytelijää ei väkisin raahattu elokuviin. Voineet kieltäytyä. Tunkua on!


      • niin.se.vaan.on

        Kyllä saa olla jatkossakin nuo akat persettä tyrkkymässä/jakamassa, jos vielä osille mielii. Aina löytyy niitä jotka hinnalla millä tahansa, sen näkee noissa ttv-jutuissakin.


    • nyrkki_hella

      Miten Sampo voi sietää puheenjohtajana sovinistia ja uskonnon varjolla naisia alistavaa läskimoosesta omassa pöydässään. Rasistikin vielä..

    • Sampo on kyllä surkea ministeri .Hänellä ei ole pienintäkään hajua ,mitä kulttuuriministerin pestiin liittyy .Kyllä hänen piti tietää,että yleisö varmasti (lähes miljoona ) nähnyt elokuvan äänestetään parhaaksi . Sitten toi mistä Akua syytetään ,sekin on kumma juttu .Syyttäjät ovat tehneet monta elokuvaa hänen kanssa ,joten kovasti on pestit kelvanneet,mutta sitten yhtäkkiä muodin mukaan piti alkaa kitiseen . Varmaan suurin syy oli ,että Tuntematon sai niin paljon ehdokkuuksia ,että se kismitti ja se ,että Paula Vesala sai naisroolin elokuvassa . Uskon,että oli syy tähän ,eli kateus . Käsikirjoitus ja selvät tiedot ,mitä kohtauksessa tapahtuu ja monet otot .Siinä vaiheessa olisi arvon ladyen pitänyt sanoa seis en tee ,mutta ei . Vasta vuosien päästä heitetään tämä lööppeihin . Kyllä Terhon olisi pitänyt olla tuomitsematta ,sillä hän ei ole tuomari ja piste . Ällö äijä muutenkin ,loikkari ja hiton huono häviäjä .

    • Herätyksen_aika

      Samanlaisi synnittömiä koko sinisten ministeri ryhmä. Soini kieltää abortin raiskatultakin. Tekopyhä loikkari koko mies.

    • etoo_vaaan

      Oli tää Terhon toilailu sen verran alta riman, ettei vielä päästetä pälkähästä.
      Millä ihmeellä nää limanuljaskat aina pääsee etenemään tuonne eduskuntaan saakka?

      Nytkin liki parisataa kaikista hyllyvintä hyytelöä ilman mitään selkäranka siellä kansaa edustamassa.. Jopa Soini ja tää Terho ja Elokin vielä. yäk

      • SipiTerho

        Vain sinisten Terho ja pari kepulaista olivat ainoat jotka Helsingin kaupunginvaltuuston hätäkokouksessa äänestivät soten puolesta, kaikki muut olivat vastaan kun sote tyrmättiin Helsingissä.


    • vähänaikaa

      Kiva köllötellä Sipilän ja Orpon ostoksena!

    • pepan_jakurit

      Ennen tällaista olis pidetty huoraamisena, nyt on varmaan keksitty joku parempi nimi?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      83
      1249
    2. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      40
      1228
    3. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      262
      872
    4. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      200
      858
    5. Kaipaako eräs nainen J-miestä

      Salaisuutta voisi hieman raottaa.
      Ikävä
      76
      822
    6. Mikä on kaivattusi ikä?

      🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      41
      810
    7. Miesten vs naisten älykkyys

      Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br
      Sinkut
      227
      796
    8. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      111
      739
    9. Oletko kaivattusi tyyppiä

      Ulkoisesti tai henkisesti? Mitä veikkaat?
      Ikävä
      60
      689
    10. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      10
      617
    Aihe