Louhimiestä ja muita riiputeteaan jo ristillä

MaaOnSyntinenLaulu

Laajasalon ja Louhimiehen sekä muiden "valkoisten miesten" julkinen ajojahti ja mustamaalaaminen muistuttaa takavuosien törkykampanjaa Timo K Mukaa vastaan. Häntä herjattiin erotomaaniksi ja sexukseksi jne. "Riiput ristillä jo" kirjoitus mursi lopullisesti kirjailijan terveyden.

Mukka kuoli 1973, joten monet ovat unohtaneet tai eivät lainkaan tunne taitelijan kohtaloa. Hämmästyttävän yhdenkaltaista on seksuaalissävytteinen vihapuhe, anonyymit tuomitsijoiden joukkiot ja julkinen vainoaminen 1973 ja 2018.

Ei ole 45 vuodessa sivistys päässyt yllättämään.

3

217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MedianRomahdus

      Suomalainen media
      1. hairahtui propagoimaan äärifeminismiä.
      2. Sen jälkeen alentui paasaamaan tieteen vastaista humpuukia lukemattomista sukupuolista ja
      3. lopulta romahti yksitttäisten ihmisten vainoamiseen ja vihapuheeseen epämääräisten joukkioiden äänitorvena.

      Vuosikymmenet on keskusteltu siitä, kuinka vanha sivistysvaltio: Saksa, romahti natsismiin 1930-luvulla. Tämän arvoituksen ratkaisua voisi tutkia arvioimalla prosessia, jolla suomalainen media hylkäksi terveeen jäjren, tieteen perusasiaat ja ammattietiikkansa ja päätyi nk. totuuden jälkeiseen aikaan.

      Suomalaisen median nopea romahdus on hämmästyttävimpiä ja surullisimpia "mustia joutsenia", joita kansallisessa kulttuurissa on vuosikymmeniin tapahtunut.

    • kovalaki

      Jussigaala oli katsojalle piinaavaa katsottavaa ja kiusantekoa, vaikka useat tapahtumaa taiteen riemujuhlana ylistivätkin. Oikeutta jaetaan nyt mediassa, ja jokainen kynnelle kykenevä saa osallistua tuomarointiin. Jos voittaa tahtoo, puoli on valittava oikein, sillä enemmistön voimalla lynkkaus onnistuu varmimmin. Lynkatun asemaa ei tarvitse miettiä eikä sääliä, sillä tässä tasa-arvon luvatussa maassa myös sääli myötätuntoineen koetaan joko toisen yläpuolelle asettumiseksi tai sairaudeksi ja siksi tuomittavaksi. Fyysistä ja psyykkistä sairautta meillä on enemmän kuin koskaan, eikä tämän toteamiseksi tarvita lääkäriä, pappia enempää kuin psykologiakaan, pelkkä maallikko riittää.

      Jussigaalassa liputettiin pehmeiden arvojen puolesta ja yllättäen lyötiinkin kovemmin kuin koskaan. Yritetään yhtä ja päädytään toiseen.

    • ööööååäöäååöäöp

      Suomen Media kuten länsimaissa on harhapoluilla toteuttamassa valkoisten joukkotuhoa Euroopassa ja muualla. Etelä,Afrikan valkoisista viedään väkisin maat ja henki.
      Mustat eivät osaa,viitsi kuin tapella ja tuhota maansa ja sen sekasorron juutalaisjohyoiset kohdistavat Eu alueelle.
      Arabikeväät oli suunnitelmallista kansojen rikkomista jotta saadaan kehittymättömät ajettua Eurooppaa tuhoamaan.
      Koska alkaa näkyä suvakin elämässä että mitä itse ovat aiheuttaneet?
      Maailmanrikkaat ja poliittinen eliitti ei välitä muusta kuin omista rahoistaa turvamiesten ympäröimänä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4448
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      153
      3303
    3. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      57
      2592
    4. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2564
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      112
      2335
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1903
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1691
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1626
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      169
      1550
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      36
      1275
    Aihe