Millai talo toi Lasti Kuarma ja Mälli on ajaa? Millai isäntä? Onk pallomahanen? Mites tessi? Millai vetäjii? Saaks vakkari ajoki, jos nualee kunnossa isännän zyyrareikää? Onks päivä rahaa? Onks lävitten tuntipalkka? Pitääks vetäjä pestä ja hualtaa itte? Saaks vetäjää koristella? Antaaks isännän muija pillua ja pyllyreikää?
Vastatkaa!
Vastatkaa!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hyvä talo on ajaa. Liksa kohillaan ja isäntä on reilu, vähän niinkuin olis velimies. Kymppipyörä sorajunaa melekosen uuden karheeta näkyy olevan kymmen kunta, samoin kasetti nuppeja parisen kymmentä öljyn ja pensan ajossa vissiin? Isännän vaimo on melekosen tymäkkä ton pimpin annon suhteen, talon vanhimmat on päässy sitä polkeen, mutta meillä nuoremmilla ei asiaa tussukalle. Mut talona ihmeen hyvä ajaan.
Pallomahaisten isäntien muijat on hottiksia 😍
No mitääs nää rengit täällä isottelee. Mää annan lopputilit kaikille änkyröille. Yks Mähönen veljeili aakootee-porukan kans. Ei kauaa, monoa tuli Mähöselle persuksille ja aayy mölyt jäi sille tielle. Täällä ei vasuri-stalinistit hypi silmille. Lasti kuorma firma on tiukasti yksityisen yrittäjyyden selkäranka. Kaikki vetelät ja veltot kuskit laitetaan jonoon ja lyödään lopputili käteen.
Kyllä on törkeä pomo. Sille ei tuu kukaan töihin. Ei kauaa kestä kun konkka tulee. Pomolle on rengit elintärkeitä. Meidän selkänahasta pomon voitot kaavitaan. Toivottavasti ei kukaan hae tolle mulkerolle töihin. Tyhmä on tuo firman nimikin. Mokomakin mälli.