...hullujen huoneelle? Niin puhutaan tääl Espoossa. En kyllä ihmettele! Sellainen vainoharhaisuus on oikein kouluesimerkki mielen sairaudesta.
Nimim. odottanutkin.
Onko totta että tää "oikeudeton" lopulta joutui...
6
695
Vastaukset
- etole
...odottanu turhaan. tottahan seon. sekosi lopullisesti kun se hänen "kirjansa" ei kelvannutkaan kustantajille, puhumattakaan edes painotaloille. usko kuitenkin oli kova ja puhutaan myös että edes "kirjan" nimen muuttaminen ei kelvannu kustantajille. liian paljon henkilökohtaisia kaunoja ja vielä heidän omilla nimillään, puhumattakaan niistä koko kirjan kattavista omakehuista johtuen jopa kaikki painotalot eivät uskoneet miehen vakuutuksiin jälkikäteen suoritettavista painokulujen maksuista. totesivat vain että "kaikki suomalaiset eivät ole sentään näin hulluja".
tää kaikki tietous oli lopullinen niitti. toivottavasti mies joskus selviytyy ihmisten ilmoille ja älyää jättää 'aineet' toisten suihin. (y) - KREMATORIO000
MITÄ MIELTÄ AVOIMUUDESTA
BLOGGAAJAT AVAAVAT HENKILÖKOHTAISTAISIA ASIOITA
MUTTA VOI KÄYDÄ HUONOSTI
MITÄ MIELTÄ ASIASTA?- Nimi-tai-mitevvaan
Kun on kysessä "Oikeudeton" ja hän itsekin tykkää kirjoitella täällä nimimerkeillä, mihin silloin tartut? Eli mitenkään huonosti ei voi käydä.
Toisaalta asiasta kolmanteen, kuinka sinä itse nyt olet tuosta asiasta nyt huolissani? Oletko kenties juuri toi tyyppi jota asia koskee? Hah, olet paljastunut. ;)
- totahan---
----se o tääl kerjännykkoko ajan. hyvä et saa edes jotain hoitoo. sellanen vainoharhaisuus alkaa ollajjo vaarallista niin itselleen kuin naapureille.
no ei varmaankaan mennyvvapaaehtoisesti? - SeKyllä
....selittäisi ton sen vaikenemisen täällä. Hyvä jos niin on käynyt! Toi on vaarallinen tila joutua psykoosiin. Silloin katoo ne vähäisimmätkin inhimillisyyden rippeet, puhumattakaan edes omantunnon hajuista. Sairaan mieli voi pitää kaikkia hirmutekoja oikeutettuna.
Toivottavasti "hoidot" puree!
Pitkään aikaan ensimmäinen hyvä uutinen tällä sairaaksi menneellä palstalla.- VladimirVisotsky
mikä on psykoosisi tai mielialahäiriösi tarkoitus-syy?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 303888
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131869Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631324Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951256Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.671135Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A5981- 47901
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti356868Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26851En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39841