https://m.iltalehti.fi/viihdeuutiset/201803272200839591_vd.shtml
Eikö tämä ole selvä hometapaus? Osaako joku linkittää tämän.
Olen kiinnittänyt huomiota tähän uuteen ”muotisairauteen” lisäkilpirauhasen vajaatoiminta..
Susanna Sievinen homeoireet
5
162
Vastaukset
- Janita88
Lisään vielä, että lääkitys on kortisonia, mikä peittää homeoireet, mutta romauttaa kunnolla, viimeistään ensi syksynä, kun märkäkausi alkaa. Sitä ennen olet tuhonnut ihosi ja altistunut osteoproosille..
Susannan kannattaisi havahtua!- Näin.se.menee
Oikeaa tutkimusta ja oikeaa tietoa.
https://www.dropbox.com/s/vzfw4a05hsskxa3/Elisa Aattela menetelmä.mp4?dl=0 - arvaa.kuka.lapista
Näin.se.menee kirjoitti:
Oikeaa tutkimusta ja oikeaa tietoa.
https://www.dropbox.com/s/vzfw4a05hsskxa3/Elisa Aattela menetelmä.mp4?dl=0Sisäilman toksisuustutkimusmenetelmä. Toksiini = myrkky ja se on myrkytystila kun verta pukkaa joka reijästä pitkään altistuessaan kosteusvauriorakennuksessa missä on kosteus- ja homevaurio. Mistä on tutkimuksissa löydetty toksiineita tuottavia homeita ja kastuneiden ja homehtuneiden rakennusmateriaalien kemialliset myrkylliset kaasut ja höyryt menevät keuhkopussin rakkuloihin yhdessä ympäristömyrkkyjen kanssa. Vielä jos siellä on tehty turhia ja lisää vaaraa aiheuttavia homeentappoyrityksiä, niin tilanne on vakava. Ainoa lääke on heti pois niistä tiloista missä verenvuotoja ja vakavia tulehdussairauksia. Ainoa lääke on altistumisen katkaiseminen. Olen käynyt läpi lähes kaiken myrkyllisen sisäilmaston aiheuttamasta katastrofista, mutta mikä parasta, niin olen vielä hengissä.
Näin.se.menee kirjoitti:
Oikeaa tutkimusta ja oikeaa tietoa.
https://www.dropbox.com/s/vzfw4a05hsskxa3/Elisa Aattela menetelmä.mp4?dl=0Ollos hyvä, toimiva linkki:
https://www.dropbox.com/s/vzfw4a05hsskxa3/Elisa Aattela menetelmä.mp4?dl=0
=>
https://goo.gl/BCV4oMsanasinko kirjoitti:
Ollos hyvä, toimiva linkki:
https://www.dropbox.com/s/vzfw4a05hsskxa3/Elisa Aattela menetelmä.mp4?dl=0
=>
https://goo.gl/BCV4oM"Ollos hyvä, toimiva linkki:
https://www.dropbox.com/s/vzfw4a05hsskxa3/Elisa Aattela menetelmä.mp4?dl=0
=>
https://goo.gl/BCV4oM "
- Ok, ihme kyllä alkuperäinen linkki toimikin tällä kertaa, vaikka näyttää katkeavan keskeltä. Yleensä tuollaiset linkit eivät toimi. Pääsee seuraamaan Mirja Salkinoja-Salosen mielenkiintoista esitystä sisäilman vaikutuksesta terveyteen. Video on lyhyt, mutta kaksiminuuttisessa on painavaa asiaa siitäkin, miten ihmisellä ei ole hyvää puolustusta keuhkoissa muille kuin hiukkasille, höyryjen ja kaasujen kulkeutuessa suoraan verenkiertoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427065
- 323968
- 473401
- 412968
- 172746
- 372238
- 162206
- 412173
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons472127- 402088