Susanna Sievinen homeoireet

Janita88

5

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Janita88

      Lisään vielä, että lääkitys on kortisonia, mikä peittää homeoireet, mutta romauttaa kunnolla, viimeistään ensi syksynä, kun märkäkausi alkaa. Sitä ennen olet tuhonnut ihosi ja altistunut osteoproosille..
      Susannan kannattaisi havahtua!

      • Näin.se.menee

      • arvaa.kuka.lapista
        Näin.se.menee kirjoitti:

        Oikeaa tutkimusta ja oikeaa tietoa.

        https://www.dropbox.com/s/vzfw4a05hsskxa3/Elisa Aattela menetelmä.mp4?dl=0

        Sisäilman toksisuustutkimusmenetelmä. Toksiini = myrkky ja se on myrkytystila kun verta pukkaa joka reijästä pitkään altistuessaan kosteusvauriorakennuksessa missä on kosteus- ja homevaurio. Mistä on tutkimuksissa löydetty toksiineita tuottavia homeita ja kastuneiden ja homehtuneiden rakennusmateriaalien kemialliset myrkylliset kaasut ja höyryt menevät keuhkopussin rakkuloihin yhdessä ympäristömyrkkyjen kanssa. Vielä jos siellä on tehty turhia ja lisää vaaraa aiheuttavia homeentappoyrityksiä, niin tilanne on vakava. Ainoa lääke on heti pois niistä tiloista missä verenvuotoja ja vakavia tulehdussairauksia. Ainoa lääke on altistumisen katkaiseminen. Olen käynyt läpi lähes kaiken myrkyllisen sisäilmaston aiheuttamasta katastrofista, mutta mikä parasta, niin olen vielä hengissä.



      • sanasinko kirjoitti:

        Ollos hyvä, toimiva linkki:

        https://www.dropbox.com/s/vzfw4a05hsskxa3/Elisa Aattela menetelmä.mp4?dl=0

        =>

        https://goo.gl/BCV4oM

        "Ollos hyvä, toimiva linkki:

        https://www.dropbox.com/s/vzfw4a05hsskxa3/Elisa Aattela menetelmä.mp4?dl=0

        =>

        https://goo.gl/BCV4oM "

        - Ok, ihme kyllä alkuperäinen linkki toimikin tällä kertaa, vaikka näyttää katkeavan keskeltä. Yleensä tuollaiset linkit eivät toimi. Pääsee seuraamaan Mirja Salkinoja-Salosen mielenkiintoista esitystä sisäilman vaikutuksesta terveyteen. Video on lyhyt, mutta kaksiminuuttisessa on painavaa asiaa siitäkin, miten ihmisellä ei ole hyvää puolustusta keuhkoissa muille kuin hiukkasille, höyryjen ja kaasujen kulkeutuessa suoraan verenkiertoon.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      193
      11646
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      58
      5509
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2807
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      40
      2425
    5. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      14
      1949
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1891
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      44
      1875
    8. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      29
      1784
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1526
    10. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      42
      1498
    Aihe