Matti ja Mervi Äänekoskella?

Nyt on näköjään saatu Äänekoskellekin ikiomat Matti ja Mervi. Eikä tällä kertaa valitettavasti puhuta Nykäsestä ja Tapolasta.

Lopettaisivat nyt hyvän sään aikaan kielioppivirheitä vilisevien, huonolla äidinkielellä rustattujen vastineiden ja anteeksipyyntövaatimusten levittelyn julkisessa mediassa. Nolaavat itsensä ja elämäntyönsä totaalisesti jos sitä ei ole jo tapahtunut.
9916
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kukahan on nolannut?

Äänestä

Sinänsä ymmärrettävää tuntea jonkinlaista katkeruutta ja pettymystä kaiken tapahtuneen jälkeen, mutta lehtien mielipidepalstoillahan näitä keskusteluja ei mielestäni olisi asiallista saati tehokastakaan käydä.

Äänestä

Mutta silti olisi aiheellista jos jaoston pj kertoisi oman mielipiteensä miksi on toiminut noin?

Äänestä
  • Turha inistä,juna män jo,ol vaan muutaman vuoden jälessä.Kaikella ja kaikilla on aikansa,kaikki ei sitä itse huomaa,tuijottaa vaan omaan napaansa,ei olla korvaamattomia kukaan,joskus vaan on luovutettava.Onneksi löytyi rohkeita toimijoita.

    Äänestä

niin Mervi nauraa kihertää kylähullu Matin kainalossa. Ja vanhat pierut suitsuttaa heitä. Seuraavaan Seiskaan vaan.

Äänestä
  • Tuolla ne legendoissa ovat jo tulleet hyvin esille ihan itse.

    Äänestä

Kesäteatteriainesta. Vaikka jatkoa Hietamalle kun yksi osapuolista jo siellä vaikuttaa..

Äänestä

Silmät piirretty mustalla ja lippalakki päässä. Siinäpä terävän näköinen valmentaja. Lehtienpalstoilla kommentointi ja riitely ala-arvoista. Kuvassa porukka nauraa tietävän näköisenä kylähullu puikoissa. Teette itsestänne naurunalaisia.
Samoin se toinen sakki.

Äänestä

Siis koko seuran toiminta pitäisi laittaa vakavan tarkastelun alle. Ei kukaan kohta enää voi tehdä vapaaehtoistyötä ja samalla maksaa jäsenmaksua tuollaiseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VastusstajaaHuimaaa kirjoitti:

Nyt on näköjään saatu Äänekoskellekin ikiomat Matti ja Mervi. Eikä tällä kertaa valitettavasti puhuta Nykäsestä ja Tapolasta.

Lopettaisivat nyt hyvän sään aikaan kielioppivirheitä vilisevien, huonolla äidinkielellä rustattujen vastineiden ja anteeksipyyntövaatimusten levittelyn julkisessa mediassa. Nolaavat itsensä ja elämäntyönsä totaalisesti jos sitä ei ole jo tapahtunut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu