Miksi tätä asuntoa ei osteta Helsingissä?

Outojuttu

Huomasin alkuvuodesta Oikotiellä myynnissä melko hyvän rivitaloasunnon Pukinmäessä 82 m² Kuismakuja 1, 00720 Helsinki. Hintapyyntö 279 000 euroa. https://urly.fi/VFM

Kunto on tyydyttävä ja asunto vaatisi jonkin verran remonttia. Pinnat on kulunut ikävän näköisiksi vaikka kuvissa ihan ok. Ollut ilmeisesti vuokralainen.

Välittäjä ei halunnut kertoa kauanko asunto on ollut myynnissä. Naapurien mukaan on ollut myynnissä elokuusta alkaen. Paperien perusteella ihan normaali yhtiö ja asiat hyvin, ei mitään erikoista ja korjauksiakin on tehty.

Normaalisti samanlaiset rivarit menee alueella kaupaksi 2-3 viikossa ja samassa yhtiössäkin asuntoja myyty vuoden aikana muutama saman kokonen. Miksi tämä asunto on ollut 7 kuukautta myynnissä?

1

601

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fdgdfgdffgd

      Mielestäni hoitovastike on kova. Mihin se perustuu?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3593
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2224
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      32
      1865
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1609
    5. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      15
      1565
    6. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1558
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1407
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1277
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      80
      1263
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      88
      1222
    Aihe