Pitäisi käväistä Pieksämäellä kirstillisen opiston kirjastossa varmaan kesän mittaan, ja ajattelin yöpyä paikkakunnalla, kun Turusta on junalla aika pitkä matka sinne, Hesaan ja Järvenpäähän menee päiväreissun, mutta Hesasta kestää monta tuntia juna vielä Pieksämäelle.
Kyllä, mulla on ihan asiaakin siellä kirjastossa! Tutustun toisen asteen valmistuneiden opiskelijoiden opinnäytetöihin, jos siellä on saatavilla niitä.
Kysymys heräsi, kun ainut majapaikka, mitä kesäkuun alkuun löytyy käyttämästäni booking.com -palvelusta, on Wanha Neuvola Guesthouse.
Pieksämäellä ainoastaan yksi majatalo kesäisin?
0
137
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k374687- 563230
- 302893
- 612825
- 62440
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t542205- 231661
- 181611
Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!
Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….81548- 161524