Hei! Te kaikki jotka tiedätte W.i.t.c.h. sarjakuvan! Sehän kertoo taikuudesta ja ihmissuhteista. Sarjahan loppui Suomessa joskus 2011(?) ja kotimaassaan Italiassakin se on vissiin jo loppunut joskus aiemmin. ...... Itse tykkään sarjasta. Tietyistä henkilöistä ja tietyistä sarjan "Saagoista". Itse tykkään oikeastaan lähinnä vaan ykkös,kakkos,kolmos,nelos ja viitos kausien sarjakuvista. Mitä mieltä olette sarjasta? Mistä siinä pidätte,mistä ette ja suosikki henkilönne.? Tykkäättekö kaikista "kausista" vai vain tietyistä. Itse en edes omista kuin 1-5 kausien/saagojen lehtiä.
Jos on pakko valita yksi suosikki kausi,se on minulla vitos kausi. Koska siinä on Oruben ja Cedricin rakkaustarina. Suosikki henkilöni ovat Orube ja Cedric. Tykkään myös Jonathan Ludmooresta, Corneliasta, ja Hay linista.
Olen kuullut,että Suomessa sivuhahmot ovat suosittuja ja kuulemma muualla(ainakaan kotimaassaan Italiassa) eivät niin suosittuja. Luin joskus myös jotain keskustelu ketjua jossa sanottiin,että kun Orube ja Cedric katosivat tarinasta(eli viidennnessä saagassa olivat vielä)niin tarina meni huonoksi monien mielestä.
Löytyykö muita sarjan faneja? Mitä mieltä siis olette sarjasta? Suosikki henkilönne?
Sarjahan on ollut Suomessakin hyvin suosittu....
Kuuliin myös että Italiassa jossain kokouksessa oli jopa ihmetelty miten sivuhahmot voivat Suomessa olla niin suosittuja.
W.I.T.C.H. sarjakuva
0
245
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi345147Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2804990Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä564461Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos692425Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt461858Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu281804Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont201767Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi791713Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva151591- 1051476