hukkaportti

Kuinka paljon konkreettisesti hukkaportista on hyötyä? Entä miten varsinaisesti toimii, mistää saa "herätteensä" tai "käyttövoimansa"??
jos joku turbomies voisi ystävällisesti kerotoa!
31343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"Kuinka paljon konkreettisesti hukkaportista on hyötyä?"

Outo kysymys, sehän on paineensäätöventtiili! "Käyttövoiman" se saa ahtopaineesta imusarjassa joka vaikuttaa kalvoon sekä pakosarjan paine vaikuttaa myös hiukan venttiiliin.

Äänestä

hukkaporttihan saa "herätteensaä" efi-ruiskun alipaineventtiilin kattokatkaisijalta.Ja itse olen ainakin "käyttövoimana" kaatanut hukkaporttiin ihan tavallista "ysikutosta"

Äänestä

Sen verran on hyötyä että ilman sitä ei Turbokone kestä.On muuten Saabin keksimä tuo hukkaportti!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ville kirjoitti:

Kuinka paljon konkreettisesti hukkaportista on hyötyä? Entä miten varsinaisesti toimii, mistää saa "herätteensä" tai "käyttövoimansa"??
jos joku turbomies voisi ystävällisesti kerotoa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu