Auttakaa mua. Mopolla ajelin normisti tossa eilen ja nyt tänää aamulla lähti hyvin käyntii mutta sammus joss ei antanu ryyppyä tosi paljon ja booaili kaasusta mIKÄ ON
MIKÄ VITTU TOSSA ON
tuituttaa
16257
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Tankki täyteen bensiiniä ja matka jatkuu.
ota kulli pois ilmansuodatin putkesta
Tankki täynnä bensaa ja asiallisia vastauksia kiitoss
Ja pahoittelut kiroilusta oon vaan aika 0-100 tyyppi
Taimaasen Lerppa vemputteli tankkiin.
sokeria bensatankissa
Mottoori on kylmä laita paffia eteen
Oikeaan suuntaan sun vastaus, tavallaan. Eiköhän ole jotain kosteusongelmaa, eli jäätyy, lähinnä kaasuttimeen.
Tuskimpa johtuu jäätymisestä. Täytyy olla jo aika kovat pakkaset että tulee ongelmaksi.
Käy suuttimet läpi bräkleenillä ja paineilmalla tai jätä koko kaasari yön yli bensiiniin jos siellä olis jossain välissä paskaa.
Ota huomioon myös lämpötila, kone käy laihemmalla esim -15 pakkasissa kuin nollassa.
Väärin. Se on juurikin kosteus mikä siellä vaivaa.
Täytyy olla 20 pakkaset että kaasarin jäätyminen tulee ongelmaksi, mutta tämäkin pätee pääasiassa kaasareihin jossa ei ole lämmitystä.
AP:n mopossa todennäköisimmin on kaasarinlämmitys niin jäätymisen ei pitäis olla ongelma.
Väärin. Ei tarvii olla kovia pakkasia, kun pääsuutin tms alkaa huurtumaan. Kun ap ei ole edes kertonut missä on, niin sinä tiedät pakkaset arvaamalla, kaasutin on läömmitettyä mallia ehkä... sen arvailet, ed. viestissä arvailet paskaa olevan jossain mutkassa. Sinä olet yhtä arvailua puberteettisi kanssa.
Siellä on kosteutta. Ihan selvä juttu.
Öljynsuodatin tukossa.
Nyt on kaasari bensan seassa. Annan olla sen joku pari tuntia siinä
Laakerivika takahaarukassa.
Osta mauto niissähän ei ole koskaan mitään vikaa.