Teleskooppipatukan toiminta

kysymystkp

Teleskooppipatukan kitkajousesta kysyisin eli uusi TKP ja perän korkissa on kitkajousi ja sen kärjet aivan kiinni eli kysymys, jos säädän vaikka pihdeillä tätä kitkajousta hieman auki eli kärjet auki millin verran niin parantaako tämä Patukan avattavuutta ja sulkemista? Vai onko tilanne päinvastainen eli miten tämä kitkajousi toimii?
Aseöljyllä olen lisännyt liikkuvuutta mutta tuo kitkajousen toimintamalli askarruttaa.....

3

573

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kysyjäeitieltäeksy

      Osaisikohan poliisi neuvoa, poliisit on varmaan saaneet hyvän koulutuksen kyseisen patukan käytöstä, käy rohkeasti kysymässä.

      • Ja_muista_ottaa

        pamppu mukaan näytille... Osaavat varmasti avittaa ...


    • zkPm1000

      Jos uusi patukka ja käyttäjä, niin käyttäjää pitää ruuvata.

      Jos ei terveen aikuisen voimalla aukea koko pituuteen niin takaisin valmistajalle/myyjälle(jos ei kreikan kerberos).

      Jotain muuta on ongelmana jos tuntuu että jousi ei toimi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      44
      2176
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      184
      1978
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1372
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      825
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      56
      716
    Aihe