Teleskooppipatukan toiminta

kysymystkp

Teleskooppipatukan kitkajousesta kysyisin eli uusi TKP ja perän korkissa on kitkajousi ja sen kärjet aivan kiinni eli kysymys, jos säädän vaikka pihdeillä tätä kitkajousta hieman auki eli kärjet auki millin verran niin parantaako tämä Patukan avattavuutta ja sulkemista? Vai onko tilanne päinvastainen eli miten tämä kitkajousi toimii?
Aseöljyllä olen lisännyt liikkuvuutta mutta tuo kitkajousen toimintamalli askarruttaa.....

3

548

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kysyjäeitieltäeksy

      Osaisikohan poliisi neuvoa, poliisit on varmaan saaneet hyvän koulutuksen kyseisen patukan käytöstä, käy rohkeasti kysymässä.

      • Ja_muista_ottaa

        pamppu mukaan näytille... Osaavat varmasti avittaa ...


    • zkPm1000

      Jos uusi patukka ja käyttäjä, niin käyttäjää pitää ruuvata.

      Jos ei terveen aikuisen voimalla aukea koko pituuteen niin takaisin valmistajalle/myyjälle(jos ei kreikan kerberos).

      Jotain muuta on ongelmana jos tuntuu että jousi ei toimi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      276
      4712
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3050
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      45
      2914
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      36
      2892
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      77
      1826
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1684
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1521
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      61
      1448
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      97
      1322
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1222
    Aihe