Onko Kiteellä mitään erityistä ohjelmaa pääsiäisen aikaan?
Mitä kiteellä pääsiäisenä
Lomaalomaa
10262
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kyllä on! Striptease show kello 4:20 Kiteen torilla. Ilmainen pääsy kaikille.
Missään ei oo mittään. Mitä myö tehtäskään ilman tätä internettii. Joutas tiältä korvesta johonkii ihekin. Löytykö sitä pääsiis ohjrlmaa
Vai oisko sama mennä jo nukkumaan. Ei oo kitteellä mittään eikä tuu olemaan
Tänään on ainakin tiedossa taas lumitöitä.
Korvessaonpaskaaa
1.4.2018 12:06
Missään ei oo mittään. Mitä myö tehtäskään ilman tätä internettii. Joutas tiältä korvesta johonkii ihekin. Löytykö sitä pääsiis ohjrlmaa
:
Mitä mitä mitä?
Eikö oo kiljuvakkaa juotavaks?
Siinähän sitä ois jotakin tekemistä kun vetäs ihtesä humalaan ja lähtis kylille huutamaan ja parhaassa tappauksessa tappelemmaa. Oikee hyvin kun sattus niin sais valtion laskuun kyyvin putkaan . Sitäkään illoo ei taija nykysi Kitteellä olla ihan niinku vakituisesti, vaan vievät Joinsuuhu, vai mitenkä?
Ite en kyllä ihan lähivuosina oo betonilla ollu, joten siitä johtuu tää tietämättömyys.
Roollaattorilla ko niiku kuljeksit ?
"Siinähän sitä ois jotakin tekemistä kun vetäs ihtesä humalaan ja lähtis kylille huutamaan ja parhaassa tappauksessa tappelemmaa. Oikee hyvin kun sattus niin sais valtion laskuun kyyvin putkaan ."
=
Poliisi: Väkivaltainen pääsiäinen Itä-Suomessa
Pääsiäisen vietto ei ole sujunut mallikkaasti Itä-Suomessa. Poliisin putkat ovat olleet käytössä, kun lähes 70 henkilöä on pyhien aikana jo niissä päätään sevlittänyt. Myös väkivaltaan on jouduttu puuttumaan pääsiäisen aikana. Poliisin selvitettävänä on kaikkiaan 35 väkivaltarikosta, joista neljä on törkeää ja usein yksityisasunnoissa tapahtuneita. Sen sijaan rattijuopumuksia on kirjattu Itä-Suomen poliisilaitoksen alueella vähemmän kuin aiempina vuosina, tähän mennessä 11.
No nyt löyty..eikun vaan tanhuamaan!
=
Kiteellä järjestetään tanssit Kiteen Huvikeskuksessa kello 13-17. Tanssit järjestää Kiteen Eläkkeensaajat ry.
Mutta tanssia kohden tieni käy. Kiitos oikeasta vinkistä vaikka piruilua taisikin olla.
Onhan tuota ohjelmaa näköjään löytynyt monellekin pääsiäisenä. Liekkö jopa liiaksi asti..