Miksi lintulaudalle ilmaantuu aina välillä salmonella lintuja..1 punatulkku istui kauan pörhöllään,näkyi 2 päivän ajan,sitten hävisi nytten siellä on 2 viikon ajan käynyt varpunen joka pörhöinen,kakkaa roikkuu takapuolessa.
Minulla semmoinen ilmassa roikkuva lintulauta.
Saavatko linnut helposti tuon salmonellan jos syövät pudonneita siemeniä maasta? eihän sitä pysty estämäänkään,etenkin nuo varpuset heittelevät siemeniä ympäriinsä..
salmonella linnut
lintu
2
1327
Vastaukset
- linnuissa
melko varmasti saaneet tartunnan auringonkukan siemenistä tai pähkinöistä, punatulkku on herkkä tartunnalle, levitä runsaasti kalkkia lintulaudan ympärille.
- jaaha
istuva lintu ei välttämättä ole salmonellan alaisena. Lintu saattaa lämmitellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 364270
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1344057- 633695
- 873551
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans333527Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643341- 842906
- 542825
- 252616
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142314