Vaikka MAT onkin tärkeä aihe, päätin että voisihan sitä vaihtelun vuoksi keskustella niistä muistakin aiheista välillä. Kiinnostavia aiheita ovat esim. raha, kuntoilu ja viinit, ehkä niistä saa hyviä sinkkujuttuja. Sain juuri hyviä uutisiakin, joten miksipä en laittaisi hyvää kiertämään.
Jotta välttyisin kiusaukselta, en siis aio keskustella MAT:sta tai "ätmiaiheista" loppuvuoden aikana.
Uusia palsta-aiheita
12
272
Vastaukset
Palataan huomenissa asiaan.
- nyymiN
Hyvä päätös!
Pidä tästä kiinni... - Totuus-
Rahaa on, kuntoilla ei jaksa, viiniä en juo. Kevät on myähässä ja meri jäässä eikä pääse kalaan siikoja ongimaan. Tylsä elämä muutenkin, yksinäisyys vaivaa eikä elämälle ole suuntaa.
- lihavihatipunen
Ongimaan...Se on ONKIMAAN!! Ooksää joku raumalaine?
- pitkätukka-68
"Jotta välttyisin kiusaukselta, en siis aio keskustella MAT:sta tai "ätmiaiheista" loppuvuoden aikana."
Aprillipila? No varmasti antaa sullekin toisenlaista näkymää, jos pystyt unohtamaan MA-jutut kokonaan. Täällähän ollaan ihan muitten asioiden takia synnytty elämään.
Kuntoilusta käy halkohommatkin muuten ja ainakin näin nuukaa miestä lämmittää, että nämäkin hakatut hikipisarat lämmittää ainakin tuplasti...
Rahaa ei ole ja viinistä en välitä, mutta mistäs sen tietää, jos saat minutkin lipittämään punkkua fiinisti.
Heh ja peukku tälle.- looks.money.status
Mun mielestä MAT:stä voidaan lopettaa puhuminen heti siinä tilanteessa kuin naiset lakkaavat noudattamasta sitä.
Siinä vaiheessa kun esim Alina Tomnikovan näköinen nainen kelpuuttaa itseään lyhyemmän ruman korkeaäänisen kapeaharteisen matalan statuksen miehen niin lupaan olla koskaan mainitsematta mistään tasoista tai teorioista loppuelämäni aikana.- kaivatte.kuoppaa
Miksi siitä pitää puhua vaikka naiset noudattaisi sitä? Ei se asia muutu jauhamisella.
- looks.money.status
kaivatte.kuoppaa kirjoitti:
Miksi siitä pitää puhua vaikka naiset noudattaisi sitä? Ei se asia muutu jauhamisella.
Lähinnä siksi, että tietoisuus lisääntyisi.
Siksi, että se romanttinen kiltti ja kunnollinen hyväsydäminen nuori aikuinen mies ei virheellisesti ajattelisi, että voisi löytää itselleen naisen olemalla oma itsensä ja saisi myös tietää oikean syyn sille miksi ei löydä naista.
Se, että naiset jatkuvasti valehtelevat miehille päin naamaa että "susta saisi joku nainen hyvän miehen" ei hyödytä miehiä tippaakaan.
On hyvä tietää totuus.
- hienoahienoa
Tämä taitaa olla aprillipilaa. :D :D :D
- lihavihatipunen
Raha-> ei kiinnosta
Kuntoilu-> pitäisi aloittaa taas
Viinit-> join ihan ok punkkua perjantaina Olitkos sinä salkunhoitaja ammatiltasi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643225Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433087- 422447
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa992180- 311903
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271800- 481616
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851405- 391290
- 811132