Oli jos jonkin laista kaahottajaa ja koheltajaa pääsiäisen menoliikenteessä, kaikki skodzisteja. Mikä siinä on että jos on ikävän itäauton omistaja, niin pitää yrittää koko ajan päteä siellä liikenteessä.
Pääsiäisliikenteessä häiriköivät Skodzat
9
170
Vastaukset
- HolistinSatujaTaas
Sä missään liikenteessä ollut mukana, et sieltä laitoshoidosta mihinkään pääse ennen kuin pääsi alkaa toimia ja mielisairautesi on hallinnassa.
herkkiä tuntuu olevan ruostumaan itäisessä naapurimaassamme valmistettavat skootat. vuodessa putoaa akselistoja ja moottoreita maantielle, pohjapeltejä vaihdelleet jo kodiakkeihinkin. on surkeaa laatua itäauto skootat.
- SäOotNiinTurhaTyyppi
Ja nytkö koitat esiintyä ihan kirjautuneena ja kuinkahan monella sellaisella meinaat peukuttaa itseäsi?
Et saa Toyotan ruostumisongelmaa väännettyä siitä pois, etkä hämättyä ketään noilla älyttömyyksilläsi.
- luostariin
Itärajalla hurjaa rallia ajaneet taas kerran romua on posket täynnä!
- EiSoviSkoda
Länsimaiseen sujuvaan liikenteeseen.
- KoitaLainaAutollaJoskus
Toyotakuskista varmaan tuntuu että Skodat ja kaikki muutkin kaahaa ja ohittelee. No jospa koittaisit ajaa edes lähes sitä suurinta sallittua, niin huomaisit kuinka paljon vähemmän sinua ohitetaan. Vai eikö Toyotasi tahdo pysyä kaistaviivojen välissä, oletko sairaalloinen säästäjä vai etkö tiedä että Toyotan nopeusmittari heittää 10-15 km/h.
- TerveisiäKeskisuomesta
Jos Avensiksen nopeusmittari heittää noin paljon, se selittää osin miksi eräskin Toyota ei pystynyt ylläpitämään 80 kmh-nopeutta. Kuivalla ja valoisalla tiellä, jossa kesällä on satasen rajoitus.
Mitähän Tojo-setä tuumaa, kun tajuaa ajavansa alle 80, kun mittari näyttää 90 kmh? Ainakin loppuu ihmettely, miksi ohitellaan, vaikka kädet valkoisena Tojon rattia käännellään että pysyttäisiin "liikennevirran" mukana.
Nuoriso tykkää kyllä landella edelleen Tojosta, tulipahan taas nähtyä...
- Vhyujb
Talvinopeusrajoitusten aika näin keväällä kun tiet on jo sulana ja kuivana on oikeastaan ainoa hetki jolloin skodistikin pääsee pätemään ja peräti ohittelemään rajoitusten mukaan satasta ajavia länsiautoilijoita moottoritiellä. Normaalistihan ei skodalla ole asiaa enää ohituksiin 120-130 vauhdeissa.
ruoste syö skodan korin vaaralliseen heikkoon kuntoon jo vuodessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku604686Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362159Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti511678- 1781659
Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1651537Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.2781372Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm1981219- 871142
- 2041136
- 651094