Kysyn nyt.
Kenet haluat ?
Hallupoi
1135936
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 113
Vanhimmat
Tiedän mutta ei antaudu kun toisen ja kun asioista ei voi puhua niin voimaton olen.Pakko vaan unohtaa,en voi muuta.....
voisin tehdä. Tulla vaan sun oven taakse, että kop kop. Koska sitten tulen. Haluutko nyt viikonloppuna mun tulevan?
Ei hän tulisi....Silti oudosti vihjailee itsestään mitä en ymmärrä.
Flirttailu piristää työympäristöä. Älä sekoita sitä muuhun.
Ei olla samassa duunissa,ihan muualla tavattiin.
Kelle naikkoselle?
Miten vihjailee?
Älähän sano. Voisin minä tullakin, jos tietäisin sinun kaipailevan minua.
😄,no ala tulla..Mä tällanen himokas leijona.Hän siinä menetti,en minä☺
sanottu. Hän menetti sinussa jotain, mutta sinä et hänessä. Olipas narsistisesti sanottu. Kuka nyt tollasen kanssa haluaa edes olla.
Kaikkea ei voi saada mutta toiset haluaa kaiken.Onko narsistista laittaa tälle haluamiselle rajat?Ei.
Kaukana asuvan miehen
Entisen naapurin kymmenien vuosien takaa.
Onko sinulla ja hänellä ollut joskus jotain "juttua" ?
Naapurin poikapa hyvinkin kateissa.
Hänet 😪
Harmi ettei tultu juttuun.
Oli yllä tosi harmi, ikävä suorastaan
hänestä aamuna rankemmin riemuiten innostun.
Haluan Jarin.
Niin minäkin Riitan, olisitpa hän jota etsin Pirkanmaalta
No ketä sä tarkoitat riittaa.mä on yksi niistä riitasta pirkanmaalta nääs
Juhan.
Pitkän ja kauniin ja älykkään naisen jolla on vahva mieli!
Vähän tuntomerkkei Juhasta. :3 Ettei oltais samaan..
Samaan... suomessa on aika monta juha nimistä.
Niin ajattelinkin, olenhan pöpipää akka. Irti mun Juhasta. 😂
No kertokaas molemmat millanen se juha on
No tämä mun Juha on Kouvolasta......
Juha on kyllä ihana.. mmm
Juha 32-33v.
Laurin haluun mun naapurista.
Mun Juha on10 vuotta nuorempi.
HALUUN Laurin. Piste...
Ihan sama haluanko vai en, kun hän ei minua halua.
Miks ei haluu sua?
Minä kyllä haluan häntä, mutta häntä haluaa toista.
Ihan kuka vaan käy jo.
haluan minä
Vahvan miehen, joka ei haaveile muista.
Aina pitää haluat joku näinkö se menee? En halua, sitten kun haluan otan. So simble is that..,.,.
Aina sitä haluta saa, tiedä vaikka joskus
Haluan naisen, joka haluaa minut.
Pitääkö sen olla vapaa? Ja vaik ois varattu, niin voi pettää kunhan vaan haluaa sua? Onko väliä?
Haluan miehen joka haluaa minut vaikken häntä haluaisi sillä en halua olla hätävara, viimeinen oljenkorsi tai että mies ihastuu vain ihailun kohteena olemiseen eikä minuun itseeni
Haluan miehen jolle ei kelpaa kuin ainoastaan minä.
Haluan miehen joka arvostaa minua ei loukkaa ainakaan tahallaan.
Haluan miehen joka näkee minun sydämen ja sielun ja pitää siitä, eikä vain pillua tai ulkonäköä
(Joten älä tuota pettymystä sillä..)
"Haluan miehen joka haluaa minut vaikken häntä haluaisi sillä en halua olla hätävara, viimeinen oljenkorsi tai että mies ihastuu vain ihailun kohteena olemiseen eikä minuun itseeni"
Oletko aivan tyhjäpää? Sinä itse haluat olla ihailun kohteena ja juuri sinulle ei ole väliä oletko sinä ihastunut tuohon ko. mieheen. Ei heelvetti mistä noin tyhmiä kana-aivoja löytyy?
Kuka niin sanoo? Sinun pääsi varmaan laittaa lisä rivejä tekstiini. Se mielikuvitus kuriin
Yksi asia mitä vihaan joissain palstalaisissa on se että kun kontektissa ei lue koko asiasta mitään, niin silti joku jostain pierasee väliin tyhjästä jotain. Se mielikuvitu, se mielikuvitus.
Jos riveissä ei lue että: EI VÄLIÄ MINUN TUNTEILLA JA RAKASTANKO SITÄ, silloin semmoista väitettä ei siellä ole vaan se on lukijan oma mielikuviyus joka lisäillyt tekstiin omia rivejä
Tämä on sellaisten änkyrävänkyröiden tapa muuten millä he saavat suhteessa ristiriitoja ja tappeluita aikaan. Kun pierastaan toisen sanomisiin mielikuvituksen avulla olettamuksia ja sitten huudetaan niistä vihaisena ja haukutaan toinen ja se toinen huutaa päälle että: JUMALAUTA SANOINKO NIIN????
sitten suuttuu se toinenkin ja paiskaa ovet kiinni perässään ja sanoo että
"haistappa sinä kuule vittu. Minä lähden. et tarvitse tähän toista keskutelijaa kun näyttää tuo kysyminen ja vastaaminen sujua sinulta itseltäsi kummankin puolesta, joten hoidappa koko homma ihan yksikseen. "
Itse joskus tappelin ex-avokkini kanssa eräästä aiheesta ja ex ei tajunnut. Huusin sille että: Miksi sä et kuuntele minua koskaan?? Taaskaan sä et kuunnellut. Et tajua yhtään mitään.
se huutaa perään että: koko ajanhan minä tässä kuuntelen
Pointti oli siinä että silloinkin se kuuli mitä halusi kuulla ja loput se pierasi päästään ja minulla paloi piuhat kokonaan siihen ja huusin että kun se ei vittu saatana kuuntele yhtään. että mikä siinä nyt on niin vaikeaa vaan kuulla mitä sanon..
Lopulta luovutin ja kun yhteinen asunto niin en sitä voinut käskee painua niin pitkälle kuin pippuri kasvaa vetään noita tulkintojaan hatusta joten vedin takin päälle ja lähdin itse meneen.
ex huuteli perään että hän kuuntelee koko ajan ja minä huudan takas että kuuntelisit paremmin ja häippäsen ovista ulos
Aika huvittava juttu oli eräässä palaverissa, kun olin, niin joku... no... keskikokoinen nainen tuli esittelemään toisille ihmisille että miten yrittää vähentää tupakanpolttoaan:
Tekee itselleen sätkistä sellaisia "minitupakoita", jotka ovat lyhyitä jotta ei tarvitse polttaa aina kokonaista, oma erikoismallinen.
Katsoin sen kun esitteli niitä noin 3cm pitkiä omia tekemiään tupakoita toisille, en viitsinyt puuttua peliin sanomalla että ehkä joku... sähköjuttu voisi olla kätevämpi.
Joo o.. kerran minäkin taisin piirtää exälleni kuvan ongelmanytimestä kun me puhuimme eri asiasta ja se ei tajunnut minua eikä kuunnellut yhtään.
En jaksanut enää käyttää ääntäni kun alkoi hermot palaa ihan täysin siihen minun sanomisieni vääristelyyn joten hiljenin ja piirsin kartan siitä mistä nyt kenkä puristaa. Annoin sen sille ja lähdin lenkille.
Sai putkiaivo jäädä tulkitseen kuvaa ja ratkoon ongelmaa ihan keskenänsä..
Kyl sillä jokin piuha tais alkaa sytyttäänkin sillä keinoin.
Se itse taas käytti meidän keskinäisissä ristiriidoissa paperia ja ranskalaisia viivoja
ja sitten paperin vikana sillä oli siellä sarake: ONGELMANRATKAISU
Tehtiin ihan sopimuspaperi joka allekirjoitettiin molemmat sitten ja siihen sitouduttiin kumpikin
Jos tulee ongelmia niin kannattaa kutsua Negotiator General paikalle, jotta tulee ex-miehellesi pissit ja kakitkin samalla housuun kuulusteiluissa :B
Oli pääesikunnan eversti tai ei, siltikin kakkii pelostaan housuihinsa :D
Ei mulla sen kanssa ole mitään selvitettävää enää. Katoppa kun se ero tuli sen takia ettei niitä asioita saatu oikeneen enää lopulta suoriksi vaan kaikki keskittyi "kylmään asemasotaan"
Noh, sitten pitkän kylmänsodan (eli hiljaisen ajan jolloin mikään ei kunnossa ja molemmat tiesi sen mutta asioista ei puhuttu ) jälkeen räjähti viimeinen kova tappelu jonka yhteydessä käytiin kaikki asiat ja pettymykset läpi ja selvitettiin kaikki, puhuttiin suut puhtaaksi ja viimeisenä minulta tuli että: haluan erota
Kaikki siis mitä piti selvittää tuli viimeisessä "sodankäynnissä" jonka jälkeen päästiin välirauhaan ja viimein sopuun erosta.
eron jälkeen ei ole ollut enää mitään asioita selviettävänä sen jälkeen kun asuntoon liittyvät käytännönasiat oli hoidettu
Minusta on hyvin tärkeää haluta ihminen joka haluaa juuri minut. Pitää juuri minusta, tykkää luonteestani, ulkonäöstäni ym.vaikken olisikaan se maailman kaunein ja fiksuin. Ja kyllä nimenomaan niin päin, että minä olen tärkeä enkä mikään kuhan nyt joku on.
Samaa mieltä. Ei sellaista " kunha nyt joku on" en voisi itse kenenkään kanssa olla eikö periaatteella enkä haluaisi olla tärkeälle vaan joku vaan tärkeä.
Sebastianin.
Rauha vain on mun sydämessäni. Siellä se hurisee, vaikka ympärillä pörisee. Ken rauhaa rakastaa se rauhan saako vierelleen?
😁😍😁
Sinut, sinut, sinut.
Laurin haluun edelleen itselleeee.
En tiedä haluanko hänet , mutta tunteeni haluaisin kyllä selvittää tätä tuntematonta miestä kohtaan. Liikaa hallinnoi mieltäni. Mokoma.
Markku on ollut mun yli vuoden ja haluan aina vaan 💕💕💕😘😋😍
Sarin ikuisesti kokonaan❤️💋
Miehen, entisen naapurin.
Buahhahaa,,hoitele sinä vaan se oma ukkos, minä hoitelee omani. Haaveillahan aina voi, mutta tosielämä on aivan muuta.
Naisen, entisen naapurin
En tiedä. Mielestäni sinun ja vaimosi pitäisi selvittää ristiriidat, joita kaikille pareille tulee vuosien kuluessa. Mekin olemme kaikki nuo käyneet läpi. Kannattaako tässä ruveta pareja rikkomaan. Olet vain niin vihaisen oloinen jos valitsen Jarin. Pelkään että suutut minulle. Olen toki ihastunut sinuun mutta kyseessä on väistämättä kevytihastus kun emme toisiamme tunne. Mielestäni sinun pitäisi olla perheesi kanssa ja minun omani. Me voisimme laittaa aikamme johonkin hyödyllisempään kuin tähän. Tämän ajan voisimme käyttää vaikka lastemme kanssa olemiseen, perheelle pullan leipomiseen tai makaronilaatikon tekemiseen. Eiköhän vain unohdeta meidän keskeinen juttu. Minä olisin siihen ihan valmis. Haluan suunnata energian johonkin muuhun kuin tähän. En vaadi sinulta mitään enkä ole vihainen jos vain lopetat tämän. Selättäkää vaimosi kanssa ongelmat ja olkaa onnellisia. Uskon, että vaimosi on valmis tulemaan sinua vastaan. Minä olen Jarin kanssa riittävän onnellinen. Joitakin ongelmia on mutta ei pahoja. Oikeastaan meillä on viime aikoina ollut ihan mukavaa...
Ei kuulu mulle, mutta älkää neuvoko mitä muiden pitää tehdä. Joku voi haluta pysyä kumppaninsa kanssa joku ei.
Olet aivan oikeassa. Minun ei pidä neuvoa mutta olet itsekin sitä mieltä että meillä ei olisi aikaa toisillemme. Ehkä sinun pitäisi olla yksin? Samaa mieltä sinun kanssasi siitä, että avioliitto ei ole sosiaalitoimisto. Jokaisen pitää huolehtia omasta elannostaan. Kotirouvia kai harvoin nykyään on. Toivoisin, että olisit onnellinen. Ehkä se ei ole kumpikaan meistä vaan aivan joku muu. Minä olen onnellinen ihan tässä tavallisessa elämässäni. Miksi en saa elää sitä?
Jarin vaan aina.
No mä ainakin haluun sen, jota en voi koskaan saada. Naisen saavuttamattoman ja mun haavekuvan unista...
Nimikirjaimilla: JTH, CLH, JAS tai JKN
Mansikin
Petrin haluisin, aina.
Kuka minua kaipaa?
Jarin.
Edelleen ja entistä selkeämmin Jarin.
Yhden jo entuudestaan tutun.
En minä sinussa pidä mistään, olet liian lapsellinen, liian typerä, liian mustasukkainen, liian trolli, liian kiukkuinen, liian kavala, liian vihainen, liian pahansisuinen, liian narsisti, liian ilkeä, liian paha, liian heikko, liian hävytön, liian päättämätön, liian lihava, liian utelias, liian imelä, liian typerä, liian sairas, liian erilainen, liian paskiainen.
Olen rakastunut ihan toisenlaiseen mieheen.
Haluan se toisen miehen.
Minua 5 vuotta vanhemman miehen, joka on isäni työkaveri. Olen snäpännyt hänelle mutta en uskalla kertoa tunteistani. Pitäisi varmaan unohtaa mutta hänestä puhutaan meillä paljon.
Sen järjettömän komean ruskeatukkaisen partamiehen. En uskalla nimeä laittaa. Hän on älykkö. Lempeät harmaat silmät, kohtelias käytös. Pitkä. Ihana.
Kaiken. Ja en mitään.
Naapurin naiselle olet minulle tärkeä /rakas.Koska mennään kahville.
Olispa tää mun entinen naapuri.
Oli Tuulalle
Pekan
Koirani ja sen jälkeen poikani.
Tonin <3
Jarin nyt ja ikuisesti.
mistäpäin on jari??
Vai Sebastianin kuitenkin?
Pablo El Stondo
Urpo on <3
No en sitä yhtä ainskaan 😨
Puistattava hemmo
Heikin
Kummityttöni
Jarin mä haluan.
Juhan. Oli monta hyvää vuotta ja sellaista kemiaa ei ole ennen ollut, eikä tule. Sehän näkyi ulkopuolisillekin.
Jarin haluan. Se ei muutu enää. Sinä haluat toisen ässän😄
Entuudestaan tutun harrastuskaveriksi.
Tilatkaa peruna gamer youtubesta!
Ihanan Annen
Mä haluun Jarin <3 <3 <3
Mä haluun Tatjaanan. Sellaisen korkeakorkoisen.
Jarin, Jarin, Jarin.
Kolme Jaria. No jopas.
Sut kuivana, tykkään myös martineista.
Jarin❤️ Mutta Sebastianin ystäväksi.
Arto
Emiliaa
Aikuisen miehen joka ei kirjoita tähän ketjuun ja jolla sen verran hyvä itsetunto että ei tarvi sitä muilla naisilla yrittää nostella
Joulupukin
Itseni haluan olla vain itseni kanssa.
Osallistuisinko minäkin:
En ainakaan Timoa.
Muita voin harkita.
En kaipaa ketään, enkä tiedä haluanko ns. parisuhdetta ollenkaan. Tiedän mistä tyhjä olo johtuu ja tiedän ettei siihen ole apua tulossa lähiaikoina, saattaa mennä' vuosikin ja haluan elää rauhassa ilman että koko ajan jankutetaan suhdeasioista arjessakin. Tämän toivomuksen suhteen olen ehdoton.