Se ihana nainen katsoi silmin ja hymyili.
Monta kertaa on jutellut kanssasi....
Nyt kuule järki päähän mies, ei tuo mitään meinaa, älä anna tunteiden sekoittaa...
Kohta kuukausi mennyt ja naisen näin, nainen hymyili vallattomasti nähdessään sinut.
Vaikutti, kuin olisi jopa ihastunut sinuun.
Nyt kuule mies, nyt se järki päähän ja tunteet sivuun, nainen ei sinusta ole kiinnostunut, koska rumakin olet vielä, että älä anna tunteiden heittää, ne pettää.
Ajattele järjellä, ajattele, ettei kukaan nainen sinua huoli, niin pääset tästäkin sekoilusta erilleen ja huomaat, ettei nainen ollutkaan sinusta kiinnostunut.
Miksi nainen minulle hymyilet, katsot silmiini ja kysyt kuulumisiani, et voi olla tosissasi ainakaan kiinnostunut, hermostutat minua, koska en sinua saa.
Monta kertaa on jutellut kanssasi....
Nyt kuule järki päähän mies, ei tuo mitään meinaa, älä anna tunteiden sekoittaa...
Kohta kuukausi mennyt ja naisen näin, nainen hymyili vallattomasti nähdessään sinut.
Vaikutti, kuin olisi jopa ihastunut sinuun.
Nyt kuule mies, nyt se järki päähän ja tunteet sivuun, nainen ei sinusta ole kiinnostunut, koska rumakin olet vielä, että älä anna tunteiden heittää, ne pettää.
Ajattele järjellä, ajattele, ettei kukaan nainen sinua huoli, niin pääset tästäkin sekoilusta erilleen ja huomaat, ettei nainen ollutkaan sinusta kiinnostunut.
Miksi nainen minulle hymyilet, katsot silmiini ja kysyt kuulumisiani, et voi olla tosissasi ainakaan kiinnostunut, hermostutat minua, koska en sinua saa.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Rumaa ihmistä ei olekaan. Ehkäpä tuo nainen näkee sinussa sen miehen, joka todellisuudessa olet. Voihan se hermostuttaa, jos olet kieltänyt itseltäsi onnen. Mutta mitäpä, jos vastaisit rohkeasti hymyyn hymyllä. Koskaan ei voi tietää, mitä tulevaisuus tuo tullessaan.
Täh, olenhan mä hymyillyt tälle naiselle, kuin naantalin aurinko, kun ei pysty oleen hymyilemättä ja silmiinkin tuijottanut, mut kun joku tolkku pitäs pitää, ettei lankea liiaksi ihastumaan.
Tolkkua ja järrrrkeä nyt päähän mies, elän liikaa kuvitelmissa naisen suhteen.
Päässä pörrää mantra, et sä kelpaa tälle naiselle, sä oot aivan liian ruma, aattele nyt seurauksia, et nainen joutuu sua häpeen, ei tollasen ruman tollon kanssa kaunis nainen kehtaa liikkua, aattele mitä ihmisetkin ajattelee, et älä mee pilaan tän kauniin naisen elämää...
Tämän mantran pitäs tehota ja panna tolkku asioihin.
Tuolle naiselle on olemassa paljon komeampi mies jossakin, kunhan se vain jossakin vaiheessa paikalle ilmaantuu, sen nainen on ansainnut, eikä mitään tällaista rumaa miehenrohjaketta.
juuri sellaisena kuin olet ja sen olen sinulle moneen kertaan sanonut.
Höpö höpö. Jos oot itse ihastunut, niin tee asialle jotain. Ulkonäkö ei oo kuin ulkonäkö! Kuka tykkää minkäki näköisestä.
Se kerta kun näin hänet silloin illalla, aivan kuin nuori olisi ollut jälleen ja jätti huomiotta. Se suru on sisälläni ollut kauan.
Sun täytyy nyt ihan ensimmäiseksi unohtaa nuo mantrat kertakaikkiaan. Ulkokuori on vain ulkokuori. Kaikki naiset eivät pidä "perinteisen komeista" miehistä. Usko pois, se sanonta "kauneus on katsojan silmissä" on totta. Ehkä se nainen, joka sinun silmissäsi näyttää kauniilta ja ihanalta, ei ole välttämättä sitä jonkun muun silmin nähtynä.
Sinussa on varmasti paljon hyvää. Mitäpä, jos yrittäisit olla itsellesi armollisempi? Sitä sinulle toivon...
Höpöhöpö. Turhaan jarruttelet.
Niin sinä haluatkin sen miehen ja monet muut..sen komean..
Tää sopis muuten mun tilanteeseen, aika ja muut seikat, paitsi etten minäkään kyllä ruusuinen ole. Mut ei tää ole mulle, koska miun tilanteessa esteenä nykyiset kumppanit.
Ja miulle se mies on maailman kaunein mies. Aina. Varmaan vielä satavuotiaana. Vaikkei se itsestään silleen varmasti aattele.
Kummallako niitä kumppaneita sitten on? Samanlainen tarina..
Kummallakin, silleen se elämä sitten vaan meni. Tässä taannoin näimme pitkästä aikaa, eikä sen jälkeen ole mennyt päivääkään, etten olisi miettinyt häntä. Ei sillä, etten olisi häntä lähes viikoittain ajatellut aiemminkin.
En saisi, mutta edelleen vain haaveilen vanhenemisesta yhdessä.
Pyh, anna mennä vaan! Jos kyseinen nainen tykkääkin ulkonäöstäsi 😉 Ja sinä et annakkaan vastakaikua, entäs sitte? Ja mikä on silloin syy? Sekö, ettet ole omasta mielestäsi komea? Tiijä vaikka haluaisi syödä sut!
Onnea vaan matkaan
Achtung bitte Pate
Alkaako se järki voittamaan, kun useamman päivän on näkemättä sitä naista, johon sinä tohelo menit ihastumaan.
Etkö tajua, vai pitääkö se hohtimilla vääntää, ettei nainen ole sinusta kiinnostunut, vaan välttelee sinua, koska ei halua nähdä sinua, sinun typerää ilmettäsi.
Tajuatkos, että nainen selvästi välttelee sinua, ei halua olla kanssasi tekemisissä, mutta sinä kuvittelet omiasi, että nainen muka olisi jollakin tapaa kiinnostunut, anna mun nauraa.
Sulla ei ole sille naiselle yhtään suurempaa merkitystä, kuin puusta maahan putoavalla lehdellä.
Tunteesi sinua riepottelee, kuin tuuli tuota lehteä.
Nyt järki päähän ja ala toden teolla unohtamaan koko nainen, koska mikään ei johda mihinkään, vaan pitkittyy vaan, jos vatkaat ajatusta, että nainen olisi ihastunut.
Nyt menet vaan sinne salille vääntämään sitä rautaa ja pura kaipauksen tunteet siellä pois.
Äläkä ensi viikolla sitten yritä missään nimessä tavoitella tilannetta, että näkisit tämän naisen.
Mene silloin, kun on varmaa, ettet tule häntä kohtaamaan.
Tätä jatkat vaan viikosta toiseen, niin huomaat, että kaipuusi naista kohtaan vähenee päivä päivän jälkeen, kunnes katoaa kokonaan.
Sen jälkeen älä sitä virhettä tee, että menet ja näet naisen uudelleen, koska et tule siitä selviämään, vaan palaat takaisin lähtötilanteeseen pitkällisen vieroitus hoitojakson jälkeen.
Sitten olet taas samassa tilanteessa, jos kohtaat naisen liian aikaisin.
Niin kauan tämän täytyy jatkua, kunnes tunteesi ovat kivettyneet tätä naista kohtaan, etkä tunne minkäänlaisia tunteita enää tätä naista kohtaan.
Kuulostaa julmalta, mutta älä huoli, tälle naiselle on olemassa paljon parempi ja komeampi mies, eikä nainen sinua olisi kuitenkaan halunut.
Siinä on tarpeeksi syytä, että on asiaa järjellä ajateltava, ei tunteella.
Voi ei mies sun kanssasi <3 Ei ulkonäöllä ole mitään tekemistä rakastumisen kanssa. Ja rakastunut näkee toisen aina komeana tai kauniina. Tuli vaan mieleen, että olen itse valtavan ihastunut työapaikallani olevaan mieheen, mutta välttelen häntä toisinaan (tai annan sen kuvan), koska pelkään häntä! Tunteeni ovat niin voimakkat, että en osaa olla oma itseni miehen seurassa. Ja mulla soi sama mantra päässä, että pitäisi unohtaa, muttakun ei hän vaan lähde pois mielestä . Tiedän etten näe häntä nyt vähään aikaan... toivon että saisin tämän tunteen kaikkoamaan, mutta kun näen hänet taas uudelleen........ Toivotonta :D
Joten MIES, älä luovuta! Mistä tiedät vaikka nainen olisi kuinka ihastunut sinuun :)
En tiedä miksi vähättelet itseäsi kun kelpaat juuri sellaisena kuin olet!
Itsekin ihastuneena taas kun nämä tunteet eivät kuulumallakaan lähde.
Olen siis aiemmin yrittänyt hänet unohtaa tapailemalla muita ja antaa itselleni mahdollisuuden jatkaa eteenpäin mutta sitten kohtaisin....
Millainen teidän tilanne? Oletteko työkavereita?
Voin kyllä niin samaistua noihin aloittajan ajatuksiin. Ihan pöhkö olin kun edes ajattelin, että sellainen nainen voisi tykästyä tällaiseen mieheen. Sitten nolasin itseni tunnustamalla ihastuksen ja nyt enää häpeissään välttelen näkemistä.
Näin se tahtoo mennä, kun ei ajattele järjellä, vaan tunteella. Tunteet ovat niin voimakkat, että peittävät järjen äänen, joka yrittää huutaa, että älä kuvittele, että nainen sinusta olisi kiinnostunut tuollainen ruma turjake ja varsinkaan älä mene mitään ehdottelemaan, koska se on varmaa, että nainen antaa kieltävän vastauksen.
Sehän olisi naisellekin häpeä liikkua ruman miehen seurassa.
Otetaan nyt vaikka tämä, että ruma mies taas kuvittelee naisen olevan kiinnostunut hymyjen, silmiin katsomisten, mitä sulle kuuluu, hyvän päivänjatkon toivotusten ym. johdosta, niin mies on täpinöissään ja menee ehdottamaan vaikka leffaan tai kahville menoa ja nainen ei olekaan kiinnostunut asiasta.
Sehän tarkoittaa, ettei nainen ole miehestä kiinnostunut, ainakaan siinä vaiheessa, mutta tuskin myöhemminkään ja ehkä nainen ei ole osannut kuvitella ikimaailmassa, että mies, varsikin ruma turjake tuollaista ehdottaisi. Täytyy miehen olla aika sekaisin ja järjen ääni hukassa, kun menee tuollaista ehdottamaan, kuten meikäläinen möhläsi olan takaa.
Taustalla järjen ääni piipitti siinä hetkessä, että tuskinpa nainen tuolaliseen suostuu ja järjen ääni oli aivan oikeassa....
Olisi vaan kannattanut kuunnella järjen viisasta ääntä ja vaientaa tunteet, niin ei olisi nolannut itseään ja tunnetta siitä, että joutuu välttelemään naista, kun tuollaisen mokan meni tekemään.
No eipä ole tarvinut aktiivisesti vältellä naista, kun tällä menolla "ihastuksen" näen siellä vaan 1-4 kertaa kuukaudessa.
Pitäisihän sen ruman miehen tajuta kokemuksesta, ettei ala kuvittelemaan liikoja naisten suhteen, varsikaan ehdottelemaan mitään tapaamisia, että järjen ääni olisi pelastanut monelta nolatuksi tulemiselta.
Paikallisessa lehdessä oli tänään artikkeli, jossa kumppanin valintaan maaseudulla vaikuttaa auto, mutta täällä kaupungissa kumppanin valintaan vaikuttaa ULKONÄKÖ. Tinderissäkin kumppanin valinta tehdään pelkästään ulkonäön perusteella, ei ihmisen persoonan tai muiden ominaisuuksien perusteella.
Ulkonäkö on kaiken A ja O, kun pärstäkerroin ei ole kehumisen arvoinen, niin mahdollisuudet ovat -0.
Juuri noin se menee. Olet kohtalotoveri..
Juuri näin, vaikka kovasti yritetään vastaan väittää, ettei se näin mene.
Varsinkaan, ettei ulkonäöllä ole merkitystä suhteen luomiseen, koska ulkonäöllä vasta suurin merkitys onkin. Se on kaiken A ja O ja PISTE!!!
Muutenhan rumillakin olisi kumppani, mutta kun ei, vaan komeat ja tavikset kelpaavat kumppaneiksi, koska heissä silmä lepää ja rumassa taas silmä ei lepää, vaan aiheuttaa ahdistusta ja epätoivoa varsinkin, kun samaan aikaan ympärillä pyörii komeampia ehdokkaita.
Noin juuri. Paremman näköisten miesten ei tarvitse pohtia näitä asioita eikä edes niitä aloitteita tehdä kun naisia pyörii ympärillä muutenkin. Rumissa miehissä oletetaan automaattisesti olevan muutakin vikaa kun ei ole kenellekään kelvannut.
Sitäkin olen joskus miettinyt, että mistä on tullut sellainen käsitys, että pakkien saaminen on miehille helpompaa henkisesti kuin naisille. Ainakaan itselleni ei ole todellakaan helppo juttu. Kyllä naiset ovat onnistuneet lannistamaan minut niin perusteellisesti, että tosi pitkään saa aina itseään keräillä. Aina vaan on suurempi kynnys tehdä mitään asioiden eteen jatkossakaan kun tietää lopputuloksen etukäteen.
Samoja tuntemuskia, ei enää ole kiinnostusta mennä juttelemaan kenenkään naisen kanssa, kun tietää varmasti, että ei täytä naisen vaatimuksia, kuten ensimmäiseksi tämä ulkonäkö.
Nainen voi kyllä jutella, mutta siihen se sitten jääkin. Mitään pidempää juttua siitä ei koskaan tule, koska ruman miehen ruma ulkonäkö delaa koko jutun.
Olen aina huomannut sen, että jos käy vaikka jossain kaupan kahvitarjoilussa ja menee sitten kahvikupin kanssa vapaaseen pöytään, jossa on vaikka paikka neljälle.
Sitten, kun kaikki pöydät ovat täynnä, niin kukaan ei tule istumaan siihen pöytään, jossa ruma mies juo kahvia, vaan tuolit lähtevät ja naiset siirtyvät viereisiin pöytiin, vaikka eivät mahdu edes pöydän vierelle istumaan.
Tai jos pöydässä on vapaita tuoleja, niin nainen saattaa käydä lähellä pyörähtämässä ja varmasti huomaa vapaat paikat, mutta siirtyy mielummin sivummalle, vaikka joutuukin seisoskelemaan.
Naisen mielestä on ilmeisesti parempi seisoskella, kuin mennä samaan pöytään ruman miehen kanssa.
Sen olen huomannut, että jos pöydässä istuu komea, tuuheatukkainen hieman kihara päinen, tumma silmäinen italialais tyylinen mies, niin kyllä sellaiseen pöytään naisen mielellään menevät.
Näin se vaan on naiset, turha väittää muuta !
Kuulostaa kovin tutulta. Yleensä naiset eivät halua edes jutella, jos ei jostain syystä ole aivan pakko. Muutaman kerran ruokakaupan kassa on jutellut niitä näitä niin edeltävän kuin seuraavankin asiakkaan kanssa ja toivotellut heille hyvät illanjatkot, mutta minun kohdallani ei sanonut sanaakaan vaan antoi vastuurahat vähän takakäteen. Tämä toistui useita kertoja ja sitten lopulta vaihdoin kauppaa. Minusta se oli outoa käyttäytymistä minua kohtaan. En tehnyt mitään sellaista mistä hän olisi voinut edes ajatella minun olevan jotenkin hänestä kiinnostunut.
Olen alkanut nykyisin jo seuraamaan miten naiset käyttäytyvät kohdatessa ja tuo käyttäytyminen on yleensä hyvin helposti ennakoitavissa. Joskus muutamat poikkeavat valtavirrasta ja jopa keskustelevat, mutta ei sillä tavalla, että olisivat kiinnostuneita ihan lähempään tuttavuuteen saakka.
Olen ihan hyvin koulutettu mies ja minulla on hyvä ammatti, josta tienaakin kohtuullisen hyvin. Pukeudun siististi ja käyttäydyn asiallisesti kaikkia kohtaan. Harrastan liikuntaa, en ryyppää, mutta en ole absolutistikaan, en tupakoi. Minulla on se autokin, jonka aloittaja nosti esiin. Ei se vaikuta tähän asiaan millään tavalla. Yleensä kun jossain naisilta kysytään, että millainen olisi heidän unelmiensa mies niin ne ominaisuudet sopivat aika hyvin itseeni. Mutta siinäpä ei kysytäkään sitä ulkonäköä.
Niinkuin aloittaja kertoikin niin vain se ulkonäkö ratkaisee lopulta olipa sitten siellä maalla tai kaupungissa.
Millainen on ruma mies tai ylipäätään ruma ihminen? En vähättele aloittajan tai "järki puuttuu" nimimerkin asiaa. En ole itsekään ulkoiselta olemukseltani mikään ihannenainen, kaukana siitä. Mutta hyvä nainen kuitenkin. Hyväksyn itseni sellaisena kuin olen. Hymyilen silloin kun hymyilyttää, katson silmiin ja juttelen, olen oma itseni.
Lunta tuli tupaan minullekin lukuisat kerrat. Jokainen tölväisy satutti. Kunnes huomasin, että ei ole muuta vaihtoehtoa, kuin hyväksyä itsensä sellaisena kuin on. Sen jälkeen on alkanut nähdä itsensä ja oikeastaan muutkin uusin silmin. Voi oikeastaan sanoa, että silmäni ovat auenneet. Tällä hetkellä olen kiitollinen noista ikävistäkin kokemuksista.
Vielä palatakseni aloittajan asiaan. Hyvä, että olet lähtenyt purkamaan asiaa ulospäin itsestäsi. Hienoa. että pystyt ilmaisemaan tätä sinulle kipeää asiaa. En kuvittele olevani terapeutti, kun en ole. Ihan omasta kokemuksestani ammentaen vain uskon, että olet lähellä sitä käännekohtaa, jonka jälkeen elämä näyttää sinulle paremman puolensa. Ihan vain sen vuoksi, että hyväksyt itsessäsi ne asiat, joita et voi muuttaa. Ja itse asiassa saatatkin huomata, että mikään ei ole mahdotonta, itsensä hyväksyminen kun pakkaa näkymään myös ulospäin!
Olen minäkin huomannut, etteivät kaupan kassat kanssani juttele yhtä ainoaa ystävällistä kassaneitoa lukuunottamatta, joka aina tervehtii, hymyilee, katsoo silmiin, kysyy kuulumiset, toivottaa hyvää päivänjatkoa/viikonloppua.
Siksi tuleekin asioitua kauppa-asiat juuri siinä kaupassa ja siinä kassalla.
Valitettavasti harvoin tämä ystävällinen kassa on paikalla, kun kaupassa käyn.
Ymmärrän, että kyse on pelkästään ystävällisestä palvelusta, ei siinä mitään syvällisempää voi olla, vaikka kassa välillä vaikuttaa yli ystävälliseltä.
Erikoista asiassa on se, etten huomaa kassan juttelevan koskaan edessäni olevalle asiakkaalle, eikä takanani tulevalle, vain minulle, mikä on aika harvinaista, että kassa juttelee tällaiselle rumalle tohelolle, mutta ei paljon komeammalle edessä olevalle tai takana tulevalle.
Nyt järkeä päähän, ettet kuvittele taas liikoja tämän naisen suhteen.
Juttelu ja ystävällisyys on todennäköisesti vain asiakas palveluun kuuluvaa ystävällisyyttä.
Yleensä yritän pukeutua siististi, kun kaupassa käyn, harrastan kuntoilua, treenaan ja autokin on, mutta ruma rohjake sekin, kuten itsekin. Naisen takia ei kannata oikein investoida kalliimpaan autoon, kun kerta ei naista kuitenkaan saa.
Varmaan joku urheiluauto vetää naisia puoleensa.
Tiedätkös sen tunteen, kun kaupassa satut kulkemaan kokovartalon kokoisen peilin ohi ja satut huomaamaan peilikuvasi siinä.
Itse näytän siinä peilissä vähintään idiootin näköiseltä köntykseltä ja niin rumalta, etten omaa peilikuvaani edes halua nähdä.
Kyllä siitä jo pystyy päättelemään, että on ruma, jos oma peilikuva omasta mielestä on ruma, niin on se silloin kaikkien muidenkin mielestä ruma, ei voi kiistää asiaa.
Kotona pystyn katsomaan itseäni kyllä peilistä, enkä näytä läheskään yhtä idiootilta, kuin kaupan pelilissä, että mikäs niissä peileissä on niin paljon eroa.
Vai näyttääkö kaupan peili totuuden.
Monesti olen huomannut, kun kauniit ja komeat ihmiset katselevat ja peilailevat itseään kaupan pelistä kehuen, että enkös näytäkin kauniilta tai enkös olekin komea.
Siksi välttelen kaupassa peilejä ja en katso itseäni koskaan kaupan peilistä, jos sovitan vaatetta, jonka ostan, jos vaate on sopivan kokoinen niin otan sen, kun vaate näyttää siistiltä.
Niin, vaikea sitä on oikein näin miehenä tietää miksi on naisten mielestä ruma. Jokin ulkonäössä aiheuttaa naisissa välittömästi hylkimisreaktion. Omasta mielestäni olen ihan normaalin näköinen mies, mutta naisten reaktioista näkee heti, että jokin on pielessä. Joo, itsensä on ollut pakko hyväksyä jo ajat sitten, mutta eipä se tähän lopputulokseen ole mitään vaikuttanut. On vain hyväksyttävä, että loppuelämä on vietettävä yksin. Surullistahan se on, mutta näillä mennään.
Yksi jännä ilmiö vielä tähän lisäyksenä on sellainen havainto naisista, jotka joutuvat jostain syystä keskustelemaan kanssani on se, että he kertovat aina melkein heti jotain miehestään tai poikaystävästään, vaikka se ei muuten liity keskusteluumme millään tavalla. Eli, että älä edes harkitse mitään ehdotuksia.
Tuohon viimeksi mainitsemaasi ilmiöön saattaa löytyä muunlainenkin selitys. Ehkä katseesi on intensiivinen..kiinnostunut. Itsellänikin on vastaavanlaisia kokemuksia. Jaa..a, no ruma tai en, niin en kyllä ajatellut sen johtuvan luotaantyöntävyydestä, vaan ylipäätänsä siitä, että otan ehkä liiankin intensiivisen katsekontaktin keskustelukumppaniin. Kaikki eivät pidä siitä. Joku voi kokea sen jonkinlaisena reviirin rikkomisena, joka vaatii ikäänkuin puolustautumista. Kukapa muu siihen avuksi otettais, kuin oma puoliso.
Naisen puolustus reaktio miestä vastaan, josta nainen haluaa eroon on tämä "Mulla on poikakaveri / poikaystävä / olen varattu ( olen naimisissa ym. vastaava, jonka nainen mainitsee, vaikkei oliskaan ketään mainituista ja nainen olisi sinkku.
Yleensä mies jättää naisen lopulisesti rauhaan, koska suurin osa miehistä uskoo, kun nainen sanoo jotain tällaista.
Yritän tietysti olla aina kiinnostunut kuuntelija kun joku jotain kertoo. En oikein usko, että minun viehätysvoimani olisi sellainen, että naisten pitäisi heti hakea omaa puolisoaan avuksi. Tuskin ihan näin yliluonnollisista asioista on kysymys.
Olen jo alkanut ihan odottamaan, että milloin naiset tuon asian kertovat kun jonkun uuden henkilön kanssa keskustelen. (lue hän joutuu pakosta..) Siitä on tullut itselleni jo hauskaa ajanvietettä. Vähän kuin se turhien palaverien hevonpaskaa-bingo. Yleensä se tulee aika nopeasti esille tavalla tai toisella muiden asioiden välissä. Tapasin viime syksynä erään viehättävän naisen, jota aina silloin tällöin näin ja hänen kanssaan tuli sitten juteltua niitä näitä. Hän oli poikkeus tässä suhteessa, että hän ei kertonut miehestään tai poikaystävästään mitään. Eipä kyllä paljon muutakaan itsestään näin jälkikäteen mietittynä. Tein vääriä päätelmiä tilanteesta ja menin lähestymään häntä. Ei olisi kannattanut. Niin kuin tässä edellä on jo tullutkin selväksi..
Harvoinpa kadulla yksin kulkeva nainen on vapaa. Yleensä kaikilla naisilla, joita vastaan tulee on poikaveri, poikaystävä tai ovat muuten varattuja, vaikkei sormusta olisikaan.
Monella naiselle on sormus vasemmassa nimettömässä, vaikka olisivat sinukkuja.
Se on varma tapa pitää miehet kaukana, koska harma mies lähtee lähestymään naista, joka on rengastettu.
En ole ihastunut. Mut persiii tekisi kovasti mieli, se on aina ihan pienen joogauksen jälkeen niin näkisi serpenttiiniä..
Alkaa taas pikkuhiljaa järki voittamaan tunteet. Ainoa keino sammuttaa tunteet ihastusta kohtaan on yksinkertaisesti olla häntä näkemättä.
Mitä pidempään näkemättömyys jatkuu, niin sitä etäämmäksi ajautuu ihastus ja sitä suuremmaksi käy tunteiden välimatka, kunnes enää toista ei näe ja hän katoaa kaukaisuuden iäisyyteen lopullisesti.
Täytyy toivoa, etten enää ihastukseeni törmää, kun alkaa kaipuu ja tunteet hiljalleen laantumaan ja järki voittamaan.
Varmaankin ihastukseni ajattelee samoi.
On ollut hyvää tuuria sanoakseni tunteiden karkoittamisen ja ihastuksen unohtamisen suhteen, ettemme ole sattuneet samaan aikaa ja samaan paikkaan, kuten yleensä.
Voi hyvinkin olla, että ihastus on vaihtanut työaikaa, ettei tarvitse minua nähdä.
En edes uskalla ajatella mitä tapahtuisi, jos ihastus sattuisi samaan aikaan olemaan siellä, missä hänet yleensä olen tottunut näkemään.
Oltaisiin taas lähtötilanteessa, jossa tunteet yrittävät kampittaa järjen valon, joka on saanut erävoiton tunteista.
Vaikeaa tämä on, kun järki ja tunteet taistelevat, kun ihastuksen näen.
Mutta yritä nyt saada se päähän, ettette ole toisillenne tarkoitetut, vaikka se tuntuu niin vaikealta sisäitää ja hyväksyä.
Voi kunpa en olisi koskaan törmännyt tähän naiseen, johon ihastuin, niin olisi paljon helpompaa.
Nyt sitten tarkkana, kun kevätaurinko paistaa ja pariutumis hormonit pölisee. Naiset on hehkeimmillään ja miehet lääpällään naisen perään. Järkeä päähän, ettei nainen sekoita miehen päätä. Nainen tietää sen ja nainen leikkii hymyillen miehen pään menoksi tunteiden vallassa.
Tänään aamupäivällä se sit tapahtui, tunteet peitti järhen äänen, hyvä mies nyt menit möhlimään sitten olan takaa koko asia pilalle.
Tämä ihana nainen sattui olemaan siellä, missä meikäläinen tänään kävi, enkä voinut luikahtaa karkuun, kun huomasin, että nainen huomasi minut ja hymyili enemmän, kuin kevätaurinko ulkona.
Tilanteesta tuli mieleeni tilanne, jossa pitkään toisistaan erossa olevat rakastavaiset viimeinkin näkevät toisensa ja silmät sädehtivät ja ollaan yhtä hymyä.
Älkää nyt sekoittako, ei tässä rakastavaisia olla, vaikka tuota naista rakastan, niin ei hän tällaista rumaa miestä voi rakastaa, ei sitten ikimaailmassa.
Ei se mitään hyödytä, vaikka kuinka rakastat, jos olet sellainen, ettei sinua voi rakastaa eli komea ulkonäkö puuttuu, niin eihän sellaista nainen voi rakastaa.
Kyseli kuulumisia ja muisti yhden asian, joka aikaisemmin kerroin ja kyseli siitäkin.
Eihän hämä nainen tosissaan voi olla, muuten vaan kyselee, hymyilee ja katsoo silmiin.
Siis miksi minua kohtaan noin käyttäydyt, olisit välinpitämättömämpi, niin elämä olisi hieman yksinkertaisempaa.
Mihin katosi järjen ääni, joka yrittää kertoa, ettei nainen sinusta piittaa, tuollaisesta itsesi rumana pitävästä tyhmästä miehestä.
Vai onko kevät aurinko vaan saanut tämän naisen sekaisin ja kesän jälkeen syksyn koittaessa vähän järkiintyy ja näkee meikäläisekin sellaisena, kuin meikäläinen on eli rumana miehenturjakkeena, jolla ei ole mitään arvoa verrattuna paljon komeimpiin miehiin, joita myöskin siellä pyörii.
Neuvoksi+sinulle+mies,+älä+anna+tunteiden+liikaa+viedä.+Ihastumisen+tunne+on+yleensä+toispuoleinen.+Olet+ehkä+ihastunut+naiseen,+mutta+todennäköisesti+nainen+ei+sinuun.
Ystävällisyyttä+nainen+vain+osoittaa.+Oletko+kenties+pyytänyt+naista+vaikka+kahville.
Jos+nainen+ei+halua+kahville+kanssasi,+niin+se+on+varma+merkki,+ettei+nainen+ole+sinusta+oikeasti+kiinnostunut,+sillä+nainen+mielellään+lähtee+kahville+miehen+kanssa,+josta+on+kiinnostunut,+jos+tämä+pyytää+kahville.
Silloin+kannattaa+unohtaa+nainen,+eikä+tuhlata+energiaa,+koska+se+on+täysin+turhaa.
Suhtaudu+tilanteeseen,+että+et+kelpaa+naiselle+ja+nainen+tulee+löytämään+oikean+prinssin+elämäänsä,+sellaisen,+joka+vie+naiselta+jalat+alta,+mutta+sinä+et+ole+nyt+vaan+sellainen.
Täytyy+olla+juuri+oikeanlainen+ja+oikean+näköinen+mies,+johon+nainen+ihastuu,+joka+naista+aikoo+lähestyä.
99,99%+lähestyvistä+miehistä+ei+ole+sellainen,+johon+nainen+ihastuu,+vain+se+0,01%+eli+yksi+ainoa+mies,+johon+nainen+ihastuu,+mutta+jotenkin+ne+vaan+ajautuu+toistensa+seuraan.
Nyt+vaan+järki+päähän+ja+ajattele,+et+ole+se+0,01%+mies,+vaan+kuulut+siihen+99,99%+jotka+eivät+tälle+naiselle+ole+kelvollisia.
No niin mies, joko sitä on saatu paukutettua sitä järkeä sinne pääkoppaan tarpeeksi, että unohdat sen naisen nyt, etkä yhtään pyristele vastaan.
Huomasitkos, kun nainen ei enää toivottanut sinulle hyvää päivänjatkoa eli alkaa suhde olemaan taputeltu eli finito, kuten hienosti asia voidaan ilmasta.
Nyt vaan unohda, unohda, unohda ja vielä kerran unohda se nainen.
Ajattele näin, nainen ei sinusta piittaa, nainen ei sinusta välitä, olet tälle naiselle kadulla olevan kiven arvoinen, jonka naisen potkaisee läheiseen jäteojaan.
Kävitkö salilla tänään, hyvä, jatka samaan malliin, salilla saat purettua kaikki tunteen niihin laitteisiin, joissa saan puhkua itsesi loppuun ja väsyksiin, ei tarvitse miettiä enää ihastustasi, se on mennyttä, sinulla ei häneen ole mitään mahdollisuuksia.
Olet kertakaikkiaan liian ruma tälle naiselle, ajattele, nainen ei sinua huoli.
Nainen on paljon onnellisempi ilman sinua, nainen tuskin haluaa sinua nähdä vapaa-aikanaan ja alkaa vaikuttaa myös siltä, ettei nainen halua nähdä sinua enää työaikanakaan.
Huomaatkos, nainen välttelee sinua, kuvittelekos että on vain huonoa sattumaa, ettet ole naiseen törmännyt, ei, vaan nainen välttelee sinua, nainen ei noin rumaa pöhöpärstää halua nähdä.
Naisen työpäivä ja koko loppupäivä on pilalla, kun sinä saakutin pöhönaama menet sinne missä nainen on töissä kuvitellen, että nainen ilahtuu, kun sinut näkee.
Koeta nyt mulkvisti viimeinkin tajuta, että jätät sen naisen rauhaan, nainen ei todellakaan ole ansainnut tuollaista rumaa kaatopaikan roskaa vaivakseen.
Teet suuren palveluksen, jos et enää koskaan ajaudu tilanteeseen, että nainen sinut näkee.
Jos ei mikään muu auta, niin hyppää vaikka sinne junan alle tai rekan alle, niin et ainakaan ole tälle naiselle vaivaksi.
Tälle naiselle on varattu komea ja gentleman mies, jonka nainen todellakin ansaitsee, eikä tuollaista kaatopaikan ongelmajätettä, kuten sellainen olet.
Eiköhän tämä auta sinua luopumaan tästä naisesta lopullisesti, johon sinä halkopää menit ihastumaan ja tekemään maailmankaikkeuden suurimman virheen.
No niin mies, huomaatkos, että järki alkaa voittamaan ja ihastuksen tunne katoaa pikkuhiljaa ja alkaa olemaan jo kadonnut.
Ihastuksen näkemis kerrat ovat vähentyneet siitä kerran päivässä näkemisestä noin kerran viikossa näkemiseen, joka saa aikaan sen, että ihastuminen pikkuhiljaa laantuu ja lopulta katoaa pois.
Enää ei tule sitä samaa tunnetta ihastuksen näkemisestä. kuin lähes puoli vuotta sitten.
Yritä saada päähäsi, ettei se nainen sinusta mitään perustanut, eikä välittänyt.
Olet itse kuvitellut kaiken ja yksin ollut ihastutmisen tunteen kanssa.
Ajattele järjellä, jos olisit komea mies, niin tilanne olisi aivan toinen, saisit tämän naisen ihan helposti, olisitte jo useamman kerran käyneet kahvilla, lounaalla ja nainen olisi kutsunut sinut jo ensimmäisen kuukauden aikana luokseen.
Mutta, kun olet noin onnettoman ruma mies, niin ei nainen halua sinua tavata.
Siinä on selitys sille, etteivät muutkaan naiset halua olla tekemisisssä kanssasi.
Kuvittelet vaan niin, mutta se on vaan tosiasia, että ruman miehen kohtalo on yksinäisyys ja piste.
Joten älä hyvä mies enää toista kertaa mene ihastumaan yhteenkään naiseen ja unohda kokonaan naisen lähestyminen, koska se on asia, joka ei ole sinulle tarkoitettu.
Muista ajatella joka aamu tätä mantraa: Olen maailman rumin mies, yksikään nainen ei minua huoli, olen syntynyt elämään yksin koko elämäni.
Ai sä teet tuollaisia päätelmiä. Nää on siis ihan uskomattomia juttuja. Itse en ainakaan ihastu kehenkään pelkän ulkonäön vuoksi, mutta antaa sellaisten, jotka haluaa väittää sitten silleen. Toki ulkonäön täytyy jollain lailla miellyttää, mutta kokonaisuus ja joku juttu, että tuo on sopiva on mun mielestä se juttu. Mutta monet ihmiset (minäkin osin heihin lukeutuen) ei usko, että heitä niin arvostettaisiin tai he kelpaisivat sellaisenaan. Sekin on vähän toisen aliarvostusta, kun ajattelee toisen olevan vain joidenkin tasojen ym perässä. Toki tiedän ja itsekin tunnen naisia, joille miehelle täytyy olla tietty status, ulkonäkö ym. Mutta sitten kaltaisiani naisia joille ihminen, mies itsessään millainen on niin ei uskota, ja se on sääli. Mutta miksi siitä tinkaamaan, eipä silloin helposti löydy niitä toisille oikeasti sopivia ihmisiä, kun miehetkin sitten naisen kategoroi paitsi ulkonäön myös koulutuksen, työn, statuksen ym.vuoksi. voi, voi.