paras mixeri viinan kanssa?

elikkäs mihin juomaan sekoitettuna viina maistuu mahdollisimman vähän?
6114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Nimes on pussydestroyer666 etkä kestä ees viinan makuu? Jos et kestä nii parempi ku jätät juomatta ja keskityt vaikka muumilimsaa

Äänestä
  • en oo spuge nii ei mee viina raakana

    Äänestä

Laita Lasolin sekaan

Äänestä

Ei mitään sekoituksia.Raakaa viinaa.

Äänestä

Kusi

Äänestä

Tapa 1:
1) Avaa pullo
2) Kuvittele, että se on vettä, mehua tai limsaa
3) Juo nii paljo ku kerkiät

Tapa 2:
1) Avaa pullo
2) Kaada 1/4 lasilline
3) Kaada 3/4 lasillista spritee/7uppia
4) lisää mintun lehtiä ja vähän sitruunaa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


pussydestroyer666 kirjoitti:

elikkäs mihin juomaan sekoitettuna viina maistuu mahdollisimman vähän?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu