Aattelin ostaa kyseisen aseen, onko kokemuksia kenelläkään, kommentteja kiitos.....
Vastaukset 8
- VALMET212
Etu- ja takatukki ovat muotoiltu entistä ergonomisemmiksi ja ase suorastaan imaisee kädet tukevasti paikoilleen. Muotoilussa näkyy italialainen estetiikka, mutta tyylikkyys ei ole kuitenkaan ajanut käytännöllisyyden ohi, sillä mm. aseen perä on suunniteltu molemmilta puolilta ammuttavaksi, eli perässä ei ole sivuvääryyttä oikealle tai vasemmalle eli se sopii vasen- ja oikeakätisille. Tämä tekee siitä todellisen koko perheen harrastusvälineen.
Lukko on uusien materiaalien ja valmistusmenetelmien ansiosta saatu kevyemmäksi sekä pienemmäksi, sen ansiosta aseella ampuminen on tasapainoista. Myös aseen kokonaispaino on saatu edeltäjäänsä alhaisemmaksi. Lukossa on aseteräsvahvikkeet kriittisissä kohdissa, kuten iskupohjassa, jonka saa irrotettua huoltoa varten. Piipuissa käytetään uudentyyppisiä supistajia, jotka ovat suunniteltu hieman kartion muotoisiksi, jolloin ne asettuvat kerta toisensa jälkeen tiiviisti tehden aina halutun osumakuvion.- oravake
ja oliko teräsmagnumin kestävä
- ValleSteel
Omistan ko. haulikon ja vielä rihlapiippukin tuli hankittua . On korvaaville koestettu eli ranskanlilja leimattu . Mukavan kevyt kanniskella ja helppo ammuttava eli osuukin mukavasti .
Aseeseen soveltuu (beretta optima ) supistajat jotenka erilaisia supistajia saa edullisesti . Rihlapiipun ja kiikarin kanssa yllättävän tasapainoinen myöskin , joskin yksiliipaisimena on "haulikkomainen laukaisu" jotenka sillä joutuu antamaan tasoitusta osuma tarkkuuteen .
Kyllähän varmaa parempiakin löytyy mutta ei samaan hintaluokkaan sekä vielä vaihtopiippuisena . - kokeilemallaselviää
"Piipuissa käytetään uudentyyppisiä supistajia, jotka ovat suunniteltu hieman kartion muotoisiksi, jolloin ne asettuvat kerta toisensa jälkeen tiiviisti tehden aina halutun osumakuvion."
Hetkonen mitenniin tekee HALUTUN osumakuvion? Lieköhän patruunallakin jonkinlainen vaikutus kyseiseen "haluttuun" osumakuvioon?
Teksti oli kuin jostain Marocchin mainoksesta... - niinnäämmä
Jos et halua jatkuvaa seurustelua paikallisen asesepän kanssa niin pijä se Baikkali varalta hyllyssä. Ei tarvitse syksyllä ootella marokkia korjaamolta.
- Anonyymi
Voisi kaapista löytyä kyseinen ase, vähän ammuttu...
- Anonyymi
Suoratukki? Ei siis sovellu, nopeisiin laukauksiin. Joutuu sihtailemaan. Esim skeet. Haulikkohan "ampuu, osuu" perällä. Oikealta ampuva, sipaisee helposti vasemmalta ohi.
- Anonyymi
Suoratukkinen haulikko, kaipaa vain uuden perän. Komppaan edellistä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t981187Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️85922Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää237890- 54744
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien75727Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞34642- 58619
- 42582
Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh29567Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä30555