kaikki jatkuisi niinkuin nyt, oltaisiin ystäviä, oltaisiin enemmänkin kuin ystäviä vaiko ettei olisi yhtikäs mitään?
Mikä olisi sun toive?
kysynsinultakaunokaine
431187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Oltaisiin ystäviä käykö?
Siitä olisi hyvä aloittaa, tosin varatun kanssa en sen enempään ryhtyisikään.
Kenelle tämä oli?
Voi olla ettei ole mulle tarkoitettu... :(
Ystäviä jotka harrastavat seksiä
Ei, se ei olisi enää pelkkää ystävyyttä.
Joskus ajattelin toisin olin valmis muuttamaan kaiken.
En osaa lähteä enkä tahdokkaan.
Onko se sit niinku parisuhe, vai mitä tuo meinaa? ;)
Oltaisiin enemmän kuin ystäviä,rakastavaisia!
Ja sinä mulle, tiedätkin sen <3
Ollaanx ystiksii.
https://youtu.be/jzD_yyEcp0M
Mukavaa viikonloppua muru. ;)
Ollaan ystäviä. Se olisi suurin toiveeni
Suostuthan😀
Sinua en kyllä tunne.
ensin edes oltaisiin niitä ystäviä. Nythän me ollaan vain tyhjää ilmaa.
No siitähän olisi ihan hyvä aloittaa ja kattoo mitä tulee :)
Tavoiteltaisiin ystävyyttä. Onko ok?
Avoliitto
Ei tavoteltaisi muuta. Olisin ikionnellinen jos olisit ystäväni. Mistä lähdetään liikkeelle?
Ystäviä. Kai. En tosin tiedä, tulisiko siitä mitään, saisinko pidettyä näppini susta irti. Ja puhunkin sulle jotenkin ihan eri tavalla kuin muille, hellemmin. En tiedä, miten noita saisi peruutettua. Ehkä se onnistuisi. Eikä sitä tiedä, vaikka me ei sitten kuitenkaan jaksettaisi toisiamme yhtään, mutta olisihan sekin toisaalta helpotus että sellaisen voisi todeta.
Vähän samansuuntaisia mietteitä ttäällä, ehkä se ei onnistuisi pelkkä ystävyys;) Tosin sen tiedän että kyllä sua jaksaisin katella/kuunnella vaikka joka päivä :)
Olen iloinen että näytät tälle vihreää valoa. Et tiedä kuinka paljon se minulle merkitsee. Otan ystävyytesi mielummin kuin lottovoiton. Hienoa, hienoa!!!
Monta kertaa vastasit ketjuun?
Eri niceil siis?
Veikkaan et kaikki ystävyys viestit ketjussa on sinulta.
Kuka muuten palstalla olisi ihastuneena kaipaamassa jos ei pyrkisi parisuhteeseen jos ei sitten ole niin kuin sinä
VARATTU
Useimmat pyrkii vapaina rakastuneena parisuhteeseen ja vakavoittamaan ja lujittamaan suhteeseen rakastettuunsa ka heidän olisi vaikea olla ystävä ja nähdä kaivattunsa deittailevan muita ja suutelevan sekä harrastavan seksiä muiden kanssa
Viikonloppu pelastettu. Jippii!! Aurinko paistaa sittenkin tähän risukasaan.
Parisuhde, avoliitto, kihlaus, lapsia, avioliitto
Siinä se
Sitä useimmat tosissaan olevat vapaat ja rakastuneet haluaa
Leikkiminen, sitoutumiskyvyttömyys ja varatut pettäjät ovat asia erikseen
Niillä on omat halunsa joista suurin osa liittyy seksiin
Sitä minä usein mietin, että miksi tällä palstalla olevat tosissaan-olevat-vapaat ja -rakastuneet eivät sitten tee juuri niin, toteuta ne haluamansa. Vaan irvivät tähän tapaan näistä asioista kaikille muille, ei-vapaille, ei-tosissaan oleville ja ei-rakastuneille. Mikä siitä tekee niin vaikeaa. Paitsi tietenkin se, ettei oikeasti nekään ole tosissaan, kun täällä vapaina vain hengaillaan. Vai oliko tämä taas niitä kastiajattelijoita, että vain vapailla ihmisillä on oikeus kommentoida, täälläkään.
Sellaiseksiko koet asian ? Irviniseksi?
Olet vapaa valitseen. Se mikä sinua estää on ahneus. Et ole valmis luopumaan mistään.
Et nykyisestä elämästäsi etkä elitasosta mutta et myöskään pikku ihastuksesta suhteen ulkopuolelta.
Haluat kaiken. Monta puolisoa ja pitää elämäsi ja elitasosi
Lapset on tekosyy ne kärsii jos vanhemmat on kylmiä lahnoja toisilleen
Talolainoista on muutkin päässeet sopuun joten seki on tekosyy
Tahtoa pitää kahden
Siinä syy
Ahneus? Hyvät hyssykät. Millä tavalla on ahne, jos anonyymipalstalla kommentoi? Sitä minä ihmettelen, miksei vapaat sinkut sitten valitse, kun se kerran on niin helppoa. Onhan heilläkin täysi vapaus valita, ruikuttaako palstalla jonkun perään, vai etsivätkö elämäänsä sen lihaa ja verta olevan rakastetun irl. Kaikki mikä sen estäisi, on vain tekosyy, eikö totta. On ne monet muutkin elämäänsä rakastetun löytäneet, mutta ei täältä.
Mikä vitsi: ”Pikku ihastus” on niin ahne ettei ikinä luopuisi ”erittäin rakkaasta ihmisestään” edes tämän ex-varatun vuoksi! Toki hänellä on itsellä oikeus pitää montaa ”rakasta” samaan aikaan. Ex-varatun tulisi olla täysin yksiavioinen, mutta ymmärtää avomielisesti ex-sinkun moniavioisuutta, jonka pitää toki asua yksin että voi elostella rauhassa. Tällaisen rakkautta monelle jakavan upean ihmisen vuoksi kannattaa varatun uhrautua. Taitaa tämä ”sinkku” ajaa tätä eroa jonkun palkkaamana rahan vuoksi...
Haluaisin olla enemmänkin kuin ystävä, jos oikeasti mut haluaisit :) En vaan ole vieläkään näiden vuosien jälkeen varma pidätkö musta naisena vaiko vaan ystävänä.
En ole tuntenut häntä vielä vuottakaan.
kiitos tiedosta, en nyt uskaltanut haaveillakaan että lottovoitto vois osua omiin käsiin :) kuhan kommentoin
Kuinka kauan sitten? Onko ihan tuore tuttavuus?
kauanko ollaan tunnettu sitten?😘 haluun kyllä enemmän kun vaan ystävyyttä😉
Vähän reilu puoli vuotta.
se on kyllä mahdotonta olla enemmän jos olet varattu!!
Hmm, ok kiitos vastauksesta. :)
Puolisen vuotta munkin laskujen mukaan😘
Olin eilen luudaamassa. Mukavaa olla saikulla kunei mikään paina. .
Ei enää mikään
Komistus..) tiet vastauksen itsekkin
Jalkapallero-peli on kyllä hauska nyt kun taas tulee Kolumbian joukkuekin maailman peleihin :D
Kolumbian joukkue on hyväksytty kisoihin, kyllä :D
Juu kiva että sulla on mielenkiintoinen ilta tulossa mä otin yhden oluen raskaan viikon päätteeksi.
Tappajahai-vaahtoja vain suoraan kylpyihin.
Sellaisia vaahtopurkkeja missä on "hahaa ja hampaat" :D