Ihmislajin sukupuuttoon kuoleminen

mainittiin yhdessä ohjelmassa. Miksei Homo sapiens muiden mukana? Minua ei haittaa.
7139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Edessä on sekin aika että ihmiskunnan viimeiset ihmiset tai ihminen kuolee. Varmasti halutaan joidenkin ihmisryhmien osalta lähteä yrittämään asuinkelvollista planeettaa.
Melkoinen tehdas sen avaruusaluksen tulisi olla kun niiden matkanopeus on liian hidas suhteessa vaikka lähimmän tähden planeetalle.
Näitä esitellään tieteiselokuvissa. Niissä on puutarhat ja hyötyeläimiäkin. Kun aikaa on vielä ainakin tuhansia vuosia, uusia mahdollisuuksia voisi löytyä.
Asennoidun skeptisen pessimistisesti pitempään elämänmahdolliosuuteen maapallon ulkopuolella.
Eroosio = kuumuus hävittää aste asteelta kasvien ja eläinten mahdolliduudet elää siellä jossakin.

1Äänestä
  • Tiedäpä sitten minkälaisia otuksia täällä tulevaisuudessa on. Luultavasti tämä ikäluokka ehtii lähteä pois luonnollisesti. Auringon lämpö voi laskea, maapallo suistua radaltaan. Me emme voi tehdä mitään, joten nauttikaamme hetkestä.

    1Äänestä

onhan se ilmoitettu...tosin aika ei ole..mutta tapa on
2. Piet. 3:12 teidän, jotka odotatte ja joudutatte Jumalan päivän tulemista, jonka voimasta taivaat hehkuen hajoavat ja alkuaineet kuumuudesta sulavat!
ja merkillista etta [alkuaineen] atomin hajoittaminen tehdaan kuumuuden avulla,,ihan kun tuhansia vuosia sitten ennustettiin [tiedettiin]
olipas sattuma sanoo joku...mina sanon ei ollut..tekija tiesi paremmin..

1Äänestä
  • Koinee kreikkaa hiukan harastaneena huomautan että Raamatut ajan "alkuaineet" eivät suinkaan tarkoittaneet nykyään aluaineina tunnettuja aineksia, vaan lähinnä oli kyse ihnmisten rakentamista yhteiskuntajärjestelmistä.

    Äänestä

Sanotaan ihmisen olevan lokin ja rotan kanssa maapallon viimeisiä asukkaita.
Sisulla ja sinnikyydellä roikumme loppuun asti.

Puutarhassani minttuperheen yksilöt työtyvät jo esiin ja pakkohan niitä oli kitkeä, sillä valloittajia ovat ja niitä kasvimaailman sinnikkäitä kuten voikukkakin.
Maailmassa on noin 5000 voikukkalajia, Suomessakin noin 300 esimerkiksi sahramivoikukka.

1Äänestä

Ihminen on ollut maapallolla silmänräpäyksen ajan verrattuna elämää maanpäällä, ei kannata surra kun häviämme jossain vaiheessa kuin muukin elollinen.
Venäjällä oli kemiallista myrkkyä niin paljon että sillä olisi voinut tuhota elämän maapallolla moneenkertaan, voi olla vieläkin ja entä ydinaseista puhumattakaa
Hidas tappaminen kuten Syyriassa tällähetkellä onko se inhimillisempää.

1Äänestä

Katsos kun homma menee nyt niin että evolutionistitutkijat ovat huolellisesti tutkineet tilastoja ja he ovat niin ihmeellistä kuin se onkin , panneet merkille että homojen sisaret näyttävät olevan huomattavasti hedelmällisempiä kuin heteropereheen lapset.
Toisaalta tämä homojen siskojen hedelmällisyys todennettiin siten että nämä olivat aborttitilastojen kärjessä joka on asia jota tyhmät kreakit pitävät vain merkkinä siitä että nuo ovat huomattavasti moraalittomampia kuin heteronaiset.
Mikähän on todellisuus?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hommoo kirjoitti:

mainittiin yhdessä ohjelmassa. Miksei Homo sapiens muiden mukana? Minua ei haittaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu