Miltä tuntuu

huomata että syy miksi että ole olleet yhdessä jo vuosia johtuu sinusta ?
5314
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mielestäni se ei yksistään ole toisen tai omani syy kyllä siihen molempia tarvitaan..

Äänestä
  • Mites nyt noin?

    Kyllä se että täällä paru mutta et ilmaise tinteistasi mitään toiselle kielii siitä etä omassa kupolissas se vika on.

    Luulet selvästi toista selvännäkijäksi joka lävistää aivokuoresi ja lukee tunteesi ja ajatuksesi ja syvimmät toiveesi ja luistelee jollain telepaattisella aallolla suoraan suomi24 ikävä palstalle ja sitten kuin taikaiskusta tunnistaa ja tajuaa että AHAA NYT PITÄÄ OTTAA YHTEYTTÄ HÄNEEN. (siis häneen joka kohtelee kuin ilmaa irl eikä osoita kiinnostustaan mitenkään vaan piiloutuu ja juoksee ehkä jopa karkuun)

    oot tainnut aina olla anaalin terävin penis?

    Äänestä

Tuntuu sanoinkuvaamattoman oksettavan pahalta mutta yritän kasvaa henkisesti sen yli. Hän sanoi aina mulle ettei pysty kenenkään kanssa mihinkään suhteeseen, mutta sivulauseissa nyt puhuu kun tapaili sitä ja tapaili tätä. Jos olis jo vuosia sitten sanonut että olen vaan niin paska nainen etten kelpaa, olisin varmaan säästynyt monelta pullolta ja lääkkeeltä ja paskalta missä olen rypenyt, kun olen silti halunnut uskoa hyvää ja pitää toivoa yllä :/

Äänestä
  • Tapailu ei ole parisuhde.

    tapailu on deittailua eli käydään ulkona syömässä, leffassa ja tutustutaan. Sillä kokeillaan miltä tuntuu se homma. Toiset jatkaa siitä suhteeseen kun se tuntuu hyvältä Toiset taas lopettaa siihen kun tuntuu siltä ettei ole valmis mihinkään suhteeseen

    Eli kukas nyt on se taas se armoton syyllinen, tuomitsia ja toisen ihmisen julma ilkeä kiusaja ja painostaja?

    eikös jokainen saa itse valita ollako suhteessa vai ei ja kenen kanssa vai onko se niin että nyrkkiä naamaan ja kahleet ranteeseen tai itsemurhalla uhkaillen toinen omaksi väkisin????

    Äänestä

  • Luitko otsikkoa ja ap:n aloitusta? Kaikista eniten syytän itseäni,.

    vaikka kaikkeen tarvitaankin kaksi en sitä livenä sanoisi hänelle. Elämäni olisi silti ollut varmaan huomattavasti kepeämpää, jos ei olisi kumminkin tavallaan roikottanut mua. Täällä anonyymipalstalla voin sen sanoa vaikken livenä ikinä sanoisi.

    Fiilikset on olleet vaikeasti käsiteltäviä, mutta omalla kohdallani itsari ei olisi vaihtoehto. Mutta en livenä syyllistäisi, kiusaisi, painostaisi tai mitä kaikkea luettelit. Irl halusin olla maailman ymmärtäväisin ihminen ja tukea kaikin tavoin. On kaikenmaailman random-ihmisiä tapaillut kun olen ajatellut tyhmänä että olisi jotain erityistä ja vietetty aikaa yhdessä.
    Mutta varmasti olen itsekin syypää, ja varmaan vaan jotenkin huono hänen silmissään ja tyhmä . Heitän hammasharjan pois, taas kerran.
    Mun puolesta kaikki saa olla vapaasti just niin ku on mutta voin miettiä miten olen itse

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Gallup kirjoitti:

huomata että syy miksi että ole olleet yhdessä jo vuosia johtuu sinusta ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu