Loistaa poissaolollaan

Missä citikka loistaa poissaolollaan?
Katsastustilastojen kärkipaikoilta.
Myyntitilastoissa USA.ssa.
Tyytyväisyysmittauksissa.
Teknisten innovaatioiden kärkipaikoilta.
Ainut missä citikka pärjää on tien varteen hylättyjen koslien koskemattomuus.
Kukaan ei halua liata käsiään vanhaan citikkaan.
9611
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Situkka on parhaimmillaan Kuusakoski Oy:n tuuliseulassa :)

Äänestä
  • Saitteko orkut samalla kun noita kirjoititte?

    Äänestä

Saan aina kun ohitan tievarteen sammuneen citikan. Joskus kun on aikaa heitän terveiset tuulilasiin..

Äänestä
  • Orkuton elämä on tylsää. Otan osaa.

    Äänestä

Vielä kysytkin.
Siksi, että Citikat menevät katsastuksesta läpi laakista, kun ne vaan huoltaa säännöllisesti ja vaihtaa kuluvia osia kuten kaikissa malleissa, ja vaihtaa auton sopivin väliajoin.

Itsellä ollut Citroeneita vuodesta 1985. Ei pahaa sanottavaa ja mikä ajomukavuus
Ihmettelen myös sanontoja tyyppivika. Ei niitä ole olemassakaan tai jos on, niitä on kaikissa malleissa.

Jos näkee tienvarteen jääneen auton, siitä on menoaine loppu tai sitten se on uudempi mallinen ns. "merkkiauto". Harvoinpa näkee. Yhden citikan olen nähnyt hyytyneen noin 30 vuoden aikana.

Äänestä
  • Itsekkin ajelin aikoinaan noilla Saksalaisilla ja Japanin merkeillä, nyt on käsitys muuttunut, on peräti kaksi kaksi Ranskassa tehtyä citroenia pihassa. Hiljaisuuteen ja ajomukaavuuten olen mieltynyt, pikkuviat on sivuseikka niitä on muissakin merkeissä.

    Äänestä

Sitikkani loistaa poissaolollaan korjaamoilta.

Miksi minun sitikkani matkamittariin kertyy joka viikko 500 km?
Siinähän on jo liki 300 tkm.

En ole ostamassa autoa USAsta
Sitikkani on katsastettu
Miksi en olisi tyytyväinen?
Mitä ovat tekniset innovaatiot?
Ovatko ne itseisarvo, vai onko arvo se että sitikka vie paikasta toiseen, turvallisesti, taloudellisesti ja luotettavasti?
Ajan usein sitikallani ohi tien varteen hylättyjen koslien.

"Kukaan ei halua liata käsiään vanhaan citikkaan"; mitä tämä lause tarkoittaa?

Äänestä
  • Aivan looginen lause. En minäkään halua liata käsiäni vanhaan Sitikkaan. Siksi ajankin vain uudemmilla. En halua liata käsiäni myöskään vanhaan Toytaan, ja uudemmillakaan ei ole mukava ajaa. Siksi odottelenkin uutta C5:sta koeajoon. Jos ei miellytä, niin onhan muitakin valittavaksi. Kute Audin Q5 tai pienempänä MB GLC, esimerkiksi.

    Äänestä

Korppi erotettu vakinaisesta palveluksesta.
Avauksesta näkee miksi korppi ei edes kelpaa palvelukseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


korpraalievp kirjoitti:

Missä citikka loistaa poissaolollaan?
Katsastustilastojen kärkipaikoilta.
Myyntitilastoissa USA.ssa.
Tyytyväisyysmittauksissa.
Teknisten innovaatioiden kärkipaikoilta.
Ainut missä citikka pärjää on tien varteen hylättyjen koslien koskemattomuus.
Kukaan ei halua liata käsiään vanhaan citikkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu