VAROITUS! Tyttäreni Mariia joutui raiskausyrityksen kohteeksi Turun kauppatorilla 7.4 aamuyöllä 00:30. Onneksi Mariia pystyi huutamaan apua ja KIITOS, että joku parikymppinen nuorimies oli niin rohkea, että tuli apuun. Tekijä pakeni paikalta ja poliisit etsivät tuloksetta. Valvontakameroista ei valitettavasti näy muuta kuin tumman hahmon juoksevan pois. Tekijä puri huuleen ja kasvoihin. Poliisi kehotti nyt sitten menemään testeihin mahdollisten tautien varalta!
Turussa siis liikkuu joku (ulkomaalaistaustainen mutta suomea puhuva) n. 25-v lyhyehkö mies, joka yrittää ensin jututtaa ja sitten käy voimalla kimppuun. KESKELLÄ KAUPUNKIA!
Toivottavasti face tavoittaa myös sen rohkean nuorukaisen, joka tuli auttamaan, yritti saada tekijän kiinni ja palasi sitten takaisin odottamaan Mariian kanssa poliisia ja ambulanssia.
KIITOS! Pelastit paljon❤️
SAA JAKAA!!!
P.s Tyttö oli SELVINPÄIN eikä ollut pukeutunut ”provosoivasti”!!!
Turku ala-arvoinen paikka
kopioikaajakakaa
0
355
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p586692Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3495774Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1715395Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1505173Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204410Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite463105Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202906Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282717Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32688- 802355