VAROITUS! Tyttäreni Mariia joutui raiskausyrityksen kohteeksi Turun kauppatorilla 7.4 aamuyöllä 00:30. Onneksi Mariia pystyi huutamaan apua ja KIITOS, että joku parikymppinen nuorimies oli niin rohkea, että tuli apuun. Tekijä pakeni paikalta ja poliisit etsivät tuloksetta. Valvontakameroista ei valitettavasti näy muuta kuin tumman hahmon juoksevan pois. Tekijä puri huuleen ja kasvoihin. Poliisi kehotti nyt sitten menemään testeihin mahdollisten tautien varalta!
Turussa siis liikkuu joku (ulkomaalaistaustainen mutta suomea puhuva) n. 25-v lyhyehkö mies, joka yrittää ensin jututtaa ja sitten käy voimalla kimppuun. KESKELLÄ KAUPUNKIA!
Toivottavasti face tavoittaa myös sen rohkean nuorukaisen, joka tuli auttamaan, yritti saada tekijän kiinni ja palasi sitten takaisin odottamaan Mariian kanssa poliisia ja ambulanssia.
KIITOS! Pelastit paljon❤️
SAA JAKAA!!!
P.s Tyttö oli SELVINPÄIN eikä ollut pukeutunut ”provosoivasti”!!!
Turku ala-arvoinen paikka
kopioikaajakakaa
0
347
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16922175Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant669097Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va656222SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1795826Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3215340Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.205292Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot294846HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.804463Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm834253"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153760