Nice to nice money Penni

Viimeisiä haaskioittea myydään nyt nousuhinnoin. Tee tarjous ylöspäin? Uskomatonta sumutusta ja aina uusi ryhmä tietämättömiä on saatu saaliksi.

Tiedoksi, että ostajat ovat loppumassa ja sijoittajat eli kuriirit myyvät jo täyttä häkää asuntojaan. Kesän jälkeen myytävät kohteet moninkertaistuvat ja ostajat puuttuvat.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Empimiset yleistyvät ja myyntiajat venyvät. Shokki lehti on tarjolla Suur Avun ja Suur Seuran lisäksi. Rautakaupat myyvät rasvaa ja köyttä.

Äänestä

Suur Avusta tulee maksuhäiriö merkintä. Jääkaappi valmiiksi tyhjänä.

Äänestä

Kirpputorit+skaalavat+nurkille+ja+valtaavat+kadunkulmat.+Liikehuoneistoja+vuokrataan+myydään.Normaalia+toisintoa.+Konkursseja+korkojen+noustessa+pykälään+18%

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lamannähnyt kirjoitti:

Viimeisiä haaskioittea myydään nyt nousuhinnoin. Tee tarjous ylöspäin? Uskomatonta sumutusta ja aina uusi ryhmä tietämättömiä on saatu saaliksi.

Tiedoksi, että ostajat ovat loppumassa ja sijoittajat eli kuriirit myyvät jo täyttä häkää asuntojaan. Kesän jälkeen myytävät kohteet moninkertaistuvat ja ostajat puuttuvat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu