Ois kiva tietää, minkä ikäistä porukkaa käy tällä palstalla?
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Olen 72 vuotias nuori.
-
Siis jokseenkin Trampin ikäinen.
-
Vanha patu alan jo oleen.
Ensimmäiseen kysymykseesi: käy. Toista kysymystäsi on vaikea ymmärtää, mutta oletetaan, että tietäminen on tässä asiassa todella kivaa.
Itse olen yli kuusikymppinen. Luulen, ettei nuorisoa ole tällä palstalla ainakaan paljon, mutta olen kyllä joitakin havainnut. Löytyisi vain joku parempi palsta vl:ien keskustelulle niin minäkin kävisin mieluummin siellä. Hulluinhuonelainen on ollut hyvä mutta muuttunut paljon alkuajoista. Asiallisuus on kuitenkin siellä pääosin säilynyt:)
Tarkoittako se parempi palsta veeällille sitä että siellä ei ole muita kuin heitä, eli siis kukaan ei kritisoi mitään hullutuksia mitä veeällissä on vallalla, sitäkö se olisi?
MIksi teillä ei ole minkäänlaista tarvetta tutkia oppejanne Raamatun valossa, eikö se olisi iso asia päästä todelliseen evankeliumin valoon jo hyvissä ajoin ennen viimeistä suoraa ihan jokaisen! Ja siihen tarvitaan valoa liikeen ulkopuolelta koska sisällä sitä ei ole.
Jossakin muualla olisi varmaankin parempi keskustella. Jos sellainen palsta olisi kuin oli joskus mopin palsta. Nyt on vain vl-foorumi, jossa on sinänsä mielenkiintoista vanhaa historia-aineistoa mutta ei oikeasti vapaata keskustelua. Keskustelupalsta kun ei ole paikka missä kenenkään sielua ryhdyttäisiin hoitamaan, ei ole paikka missä edes olisi hyvä kertoa syviä tuntojaan, paikka missä jossakin määrin voi olla myös "keinotekoinen henkilö". Missä siis voi testata myöskin keskustelua, minusta siis sillä tavalla kuin on joskus ollut esim Hulluinhuoneenlaisessa.
Jotenkin vain tuntuu sille että keskitie niin että uskonvakaumus on vakaa itse kullakin on enemmän ollut tosella sivustolla. En nyt laita sinne linkkiä kun minusta on perempi että saavat keskustella rauhassa. Kyseessä on monen perinteisen kristillisen suunnan yhteispalsta, jota tosin en ole seuranuut yli vuoteen tai pariin.
Olen 17v nuori mies ja käyn palstalla lähes joka viikko lukemassa. Silloin tällöin osallistun myös keskusteluihin.
Oletko uudestisyntynyt Raamatun mitan mukaan, se kiinnostaa ?
Juuri tästä syystä täällä ei ole keskustelua.
Mitä se sinulle kuuluu. Keskustelijat eivät ole täälla vapisen suuntein alttarilla todistelemassa mitään.
Opetele kirotaa ällijö.
Käykö tällä palstalla huoria?