Mitenkähän hirmuiset jätemaksut on Hakametsän osaketaloissa. Vai onko liian pienet roskikset. Jotain on pahasti pielessä, kun Jalavatien taloista kuulemma kuljetetaan talousjätteitä naapuritalojen roskiksiin. Liekö tietämättömyys, välinpitämättömyys vai mikä mättää. Varsinkin Lehmuskujalla olevaan roskikseen ohikulkijat tuo pusseittain kampetta Jalavatien suunnalta ohi kävellessään. Näppärää.
Joku nainen oli kantanut sylillisen pitkiä loisteputkia sinne sekajätteisiin. Eikös semmoiset putket sentään ole luokiteltu vaaralliseksi jätteeksi. Niillehän on erikseen maksuttomia keräyspisteitä, ettei niitä naapureiden roskiksiin tarvitsisi piilotella.
Maailma hukkuu jaskaan.
Kierrätys
1
447
Vastaukset
- salapoliisit
Tämä roskistouhu on aivan käsittämätöntä koko Ukissa. Elkkyistenkin roskapaikkaan kaupunkilaiset tuo enemmän jätteitä, kuin jätemaksua kaupungille maksavat ihmiset... Syy oikeasti kaupungin, kun paikoilla ei lue, että kuka saa sinne jätteensä tuoda....vink vink..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2033772Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii582362Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912276- 462170
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321511Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5131277Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931261- 561237
- 651107
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211083