Te jotka taistelitte kaljuuntumista vastaan, mutta lopulta annoitte periksi vääjäämättömälle, kuin kauan se otti myöntää että kalju tässä ollaan eikä mitään voi? Hidastaa finalla ainakin voi ja jotku saa lisääkin hiuksia, mutta jos on erittäin agressiivista lähtöä niin ei finallakaan mahdottomuuksiin.
Hiustenkloonaus ja toimivat hiustensiirrot ovat mahdollisesti vuosien, jopa kymmenien vuosien päässä. En siis tarkoita etteikö mikään hiustensiirto onnistuisi/hyvä lopputulos, mutta käsittääkseni arvionlta 90% menee hunosti eli asiakas ei voi vieläkään elää miettimättä kaljuuntumista päivittäin, ei ole tyytyväinen lopputulokseen, päänahka pilattu eikä enää kaljukaan näytä hyvältä kun arpinen päänahka jne.
Kuinka kauan taistelitte?
3
529
Vastaukset
- tukkamenee
Moi
Kaljuuntuminen murehdutti kyllä nuorempana,
finaan en koskaan sekaantunut vaikka kyllä harkitsin, hyvä päätös etten koskenut siihen.
Rogainea on mennyt ja vieläkin sitä käytän mutta joskus se vain jää kun ei niin enää ole väliä.
Olen 40 vuotias, kaljuuntuminen on huolista pienin, itseasiassa se ei ole edes huoli, toki olisi mukavaa ja paremman näköistä jos tukka pysyisi päässä mutta aivan sama.
Kalju sopii kaikille miehille, vaikka sitten pakosta, ei sitä kannata surra.
Pystyn kyllä ymmärtämään nuoria miehiä, alle 30 vuotiaita joilla on hyvä tukka joka lähtee harvenemaan, ymmärrän siis heidän huolensa hiusten lähdöstä.
Naisia ei tunnu miesten kaljuuntuminen haittaavan, ei ainakaan tässä iässä :)- miksikalju
Miten niin hyvä ettet sekaantunut finaan?
Ei siitä useimmat mitään oireita saa sekä käytön voi aina lopettaa jos siltä tuntuu. - kullinlupsuttaja
Pitäsköhän sun mennä lypsämään isääs ja sitten hieroa mällit päähän. Huhun mukaan näin saa tukkaa päähän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1656222Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv932796Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?921781Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am391487Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91226- 491015
Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23928- 21913
- 66912
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122903