#Sipilän mielestä ainut jakovara menee hyvätuloisten veronalennuksiin ja hyvin pärjäävien yrityksien tukiin.
#Yrittäjien edustajat eivät suostuneet saamiensa tukien leikkaukseen. Suostuivatko työttömät ja eläkeläiset?
#Yrittäjien edustajat eivät suostuneet saamiensa tukien leikkaukseen. Suostuivatko työttömät ja eläkeläiset?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Äänestäkää oikein . Mutta ketähän? Muistamme hyvin SDP ja Lipposen hallitus ja eläkkeiden indeksileikkaus joka puree nyt ja lujaa. SDP ja historiamme suurimmat leikkaukset koulutukseen ym Kukahan sopi sopeuttamiseläkkeen ja samalla nosti työntekijöiden eläkeikää?? Unehdettuja on jo yli puoli miljoonaa jotka köyhyysrajan alapuolella
Google : Juha sipilä mv.
Suostuivatko työttömät ja eläkeläiset?
Työttömäthän #velvoitettiin #aktivoitumaan, että käy 3 x viikossa työkkärissä sanomassa ettei ole löytänyt töitä.
Eläkeläisiltä ei ole kysyttykään miten pärjäät, tai siis Työministerillä on kai joku projekti, että miten vähällä eläkeläinen tulee toimeen, vähän niiko Hitlerin keskitysl. Tr. Mengele kokeili vangeilla miten kauan jää-kylmää vettä kestää ja miten kiehuvan-kuumaa ennenkuin hengi -hellittää.
Kyllä kai se 500e/kk riittänee Kärsämäen uuteen Pörssihoitolaitokseen, se vain miten se köyhä hampaaton mummu sinne imagollisesti sopeutuu, tai siis miten pääoma-asiakkaat mummuun, joka leivän puutteessaan oppinut jyystään ikeniään, niiko harhautus mielessä, että ruokaa muka söisi.
Niin ja eihän yksityinen ole velvollinen kuntalaisille sosiaaliapua antamaan, kun on tullut rikastuttamaan osake-omistajiaan, nyt vain pitää kunnan ja verorahoilla rakentaa kovalevyparakki jalaksien päälle jossa Kärsämäen persus-köyhäkin saa hoitoa.
Kummasti se yhteinen veropotti jakaantuu?, eniten joilla eniten on, vähiten vähäisille.
Sipilän ja Orpn wirrenlumerot on jo eriä.
Taidan lähteä naapurin rouvaa naimaan.
Keskusta ja Kokoomus ovat kaiken pahan alku. Kokoomusta ei saisi IKINÄ päästää hallitukseen. Ja sipilä on sadisti.
3 h 3min jyystit!
Oikein sanailet, Kokomus on aina nylkenyt köyhän, 30-luvun #Sianpään hallinnon aikana oli ollut tiet työttömiä täynään töitä kyselemässä, metsätyö palkat oli tipahtaneet #kuka halvin, että öljylyhty oli pitänyt olla "lanssissa valoa ja päivää jatkamassa, kun palkat niin huonot, silloin JO #KIKYTYS oli toiminnut, ei se ole Sipilän keksimä vaan gladioima Kokomustilta!
Sipilä vaatii, että pitäisi elättää itsensä. Ei tunne meitä demareita. Emme koskaan teen mitään itsemme saati yhteiskunnan hyväksi.
Sipilä haluaa suvulleen enemmän rahaa.
http://liberalismi.net/wiki/Antti_Rinne
Siinä rikollisen esittely.