Mikä näistä olisi paras kesärengas?Vuodessa tulee tuhansia km ajoa joten...
Michelin energysaver?
Michelin crossclimate?
Continental premium contac5 ?
Noista kolmesta sen olisi joku oltava ja hinta eroa noissa vain kymppi pari että hinta ei ratkaise.
Kovalla käytöllä kuitenkin tulee renkaat olemaan joten kulutuspinnan kestävyys olisi suotavaa.
Paras kesärengas
4
349
Vastaukset
Sulta unohtui Goodyear Eagle f1 tuosta..
- Cruzeideri
Energy Saver todennäköisesti kestävin, vaikka taisi joku Michelinin-tieto väittää CrossClimatea kestävämmäksi. Myös pienin polttoaineenkulutus todennäköisesti.
CrossClimate ylivoimainen talvioloissa. Jos siis sitä painottaa, niin suosittelen, muuten varmaan lievästi huonoimmat tuosta joukosta. Itsellä nuo ja tyytyväinen olen ollut, koko talvenkin olivat alla ja tiellä pysyttiin. Suuntavakaus erinomainen, pehmeät kuin kissantassut töyssyissä. Pitoa kesäkeleissä erinomaisesti omaan ajooni. Uraa jäljellä 5mm 20tkm ympärivuotisen ajon jälkeen. Ehkä taipumusta puskea.
Continental varmaan muuten paras eli kestossa huonoin, talvikyvyissä paljon CrossClimatea huonompi, mutta pidoltaan paras kesäkeleissä.
Varsinkin jos urheilullisuutta painottaa, niin Conti lie paras. - Toyota_kuski
Ehkä se climate pidentää ajoaikaa syksyllä ja menisi ehkä talvellakin mutta jotenkin en luota siihen että menee ns talvirenkaasta.
Enrgysaver tai continental varmaan sitten...ei niillä varmaan paljon eroa ole kun hintaerokin on vain 10€. Paljon ajoa tulee joten kummassa on parempi kulutuskestävyys.- Cruzeideri
En suosittele Crossia talveksi. Voisi se mennä, jos syksyllä uutena laittaisi alle, mutta jos nyt ensin kesän ajat, niin ovathan ne liukkaat ensi talvena.
Lähes kaikissa testeissä Energy Saver kestänyt paremmin kuin Contit. Contit yleensä aika heikkoja kestoltaan, mutta viime vuonna Premium Contact 6 oli yhdessä testissä Michelinejä kestävämpi, mikä oli outoakin. Premium Contact 5 ei kai missään testissä ollut huippukestävä, muistaakseni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1292083
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1051906Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?841679Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy661559Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M331212- 851202
Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm561152- 1101103
Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s471076Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet441023