Jostain lautahökkelistä Saimaan itärannalla korvessa pyydetään 130ke, kun oikea arvo on reilusti alle puolet, ehkä 40-50ke. Ja sekin laskee joka vuosi lisää. Mutalampien mökkejä ei otettaisi vastaan edes ilmaiseksi enää. Saavat kaikki minun puolesta lahota sijoilleen, jos myyjillä ei ole kerran järkeä päässä yhtään.
Kesämökkeröisien hintapyynnöt utopistisia
homehtukootsinne
4215
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Verottajan kannattaisi lukea myynti-ilmoitukset ja mätkäistä sitten mökkivero hintapyynnin mukaan!
Jaahas jälleen alkoi joka keväinen kateuskirjoittelu ja yleensä saman henkilön tekemänä.Mene nyt hyvä (mies/nainen) henkilö ja osta vaikka halvin teltta itsellesi ja leiriydy kerrostalosi pihaan siihen roskiksen viereen niin tulee hyvä olo.
Ei se hullu ole joka pyytää, vaan se joka maksaa.
Pyysinpä minäkin 140tonnia ja annoin sit neljännelle katsojalle 35tonnia alennusta, kun luetteli mökin vikoja. Kaupat tuli kolmen päivän päästä. Mökki oli arvioitu 90-95tonnin hintaiseksi. Joten niin se menee kuten "pyytää-saa" toteaa. Ja täällä valittaa sellaset persaukiset jotka eivät kykenisi pitämään/maksamaan ees sellasta mökkiä jonka ilmasiks sais (lahjavero, kiinteistöverot, jätemaksut, sähkönsiirtoverot, tiemaksut ym kunnossapitokulut). Ei ne valita joilla massia on, ne tekee lisää massia.