katsastuslaki

muuttuu toukokuussa. esim tuulilasin kiveniskemästä seuraa hylky. mikähän mahtaa olla halvin mesta joka korjaa kiveniskemän? aika monelle tulee lisää kuluja syystä joka ennen oli vaaraton mutta muuttuu nyt vaaralliseksi. rahastuksen makua sanon minä.
2167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Raision autolasi Oy korjaa ja vaihtaa tuulilasin edullisesti.

Äänestä

carglass raisio. kiveniskemän korjaus 79e. tavallisen härski hinta pikkuhommasta. tuntiliksaksi tulee muutama satku.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


taukkitrafi kirjoitti:

muuttuu toukokuussa. esim tuulilasin kiveniskemästä seuraa hylky. mikähän mahtaa olla halvin mesta joka korjaa kiveniskemän? aika monelle tulee lisää kuluja syystä joka ennen oli vaaraton mutta muuttuu nyt vaaralliseksi. rahastuksen makua sanon minä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu