Guyline 822 muotit

Tietääkö joku missä nämä muotit ovat nykypäivänä?
Ilmeisesti viimeksi veneitä tehtiin Tanskassa Biancalla kunnes se meni konkkaan.
21579
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Luulen muottien olevan Turun lähellä Kaarinassa Muotti-Matti Oy:ssä. Paino sanalla luulen.

Äänestä
  • Olen lukenut aikoinaan Vene Mailma nimisestä lehdestä, että muotit olisivat Virossa Ridas nimisellä veistämöllä. Mielestäni ex. Guylinen 355 on nykyään Ridas 35 ja samoin Guyline 822:nen olisi tehty muutamia kappaleita Ridas 27:na.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


????? kirjoitti:

Tietääkö joku missä nämä muotit ovat nykypäivänä?
Ilmeisesti viimeksi veneitä tehtiin Tanskassa Biancalla kunnes se meni konkkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu