Majakan valo säätiössä työskentelee väkivaltainen nainen. Häneltä on otettu sijoitetut lapset pois väkivallan ja kaltoin kohtelun vuoksi Jyväskylässä. Sitten hän kirjautui toiseen kuntaan ja sai tuon kunnan tekemään itselle toimeksiantosopimuksen Majakan valo säätiöön.
Nyt kukaan ei valvo tuon väkivallantekijän toiminta: Majakan valo säätiön maajohtaja Vierikko horisee omavalvonnasta (ai väkivaltainen valvoo itseään) ja kunta ei välitä, kun työnantaja on Majakan valo säätiö.
Näin niitä lapsia suojellaan Suomen maassa. Väkivaltainen muori on taas jossain käärimässä rahaa lapsista, joita kaltoin kohtelee. Hän nauttii, kun saa halveksia, nöyryyttää, alistaa ja repiä puolustuskyvyttömiä.
Pienen lapsen kuolema tuon henkilön talossa oli aivan turha, samoin lukuisten ihmisten kärsimys, jota tuo henkilö sekä hänen aikuiset lapsensa aiheuttivat.
Kierrä kaukaa Majakan valo säätiö
3
695
Vastaukset 3
- kieroilevahenkilö
Kierrä kaukaa Majakan valo säätiö!
- liljaruusukirsikka
Kaltoin kohteleva henkilö ei päästänyt lapsia varhaiskasvatukseen eikä myöskään peruskouluun. Lasten piti mennä yksityiskouluun, jossa tuo henkilö komensi opettajia ja toisia vanhempia. Oli kuin joku yksityiskoulun omistaja.
Kierrä kaukaa majakan valo säätiö, koska tuo henkilö huseeraa nyt siellä- Saa paljon pahaa aikaiseksi. nauttii, kun saa alistaa ja käyttää valtaa. Hänen tapansa käyttää valtaa on vääristynyt, koska hänen persoonallisuutensa on tietyn tyyppinen - äärilaidalta! - narskutinarskuti
Hän mm,. eräänä iltana tultuaan kotiin klo 22 jälkeen vaati, että alle kouluikäisten piti alkaa siivota. Tämän kertoi sosiaalityöntekijälle pakolaisnuorukainen, joka lopulta karkasi paskapaikasta. Nainen yritti lahjoa pakolaisnuorukaisen hiljaiseksi mopolla, mutta ei onnistunut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134762Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197710Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars102686Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47667Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!27651- 61629
- 47590
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59535Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520