Tuomas on haastanut Huumorintajuttoman narsisti-Tamin matsiin, Mutta pelkuri tami ei suostu tai uskalla. Uhkailee oikeus toimilla tuomasta.
Tami Tamminen vastaan Tuomas Enbuske !
NarsistiKuningas
312146
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Hieno matchup: Hoki-alfa v. Media-beta
Battle of the baldies!!
Möhömaha-Tuomas saisi "tukkapöllyä" kehässä..
juu, olis poeka kontallaan ekasta läpsystä..
WWF tyyliin häkki matsi ! Tami on pelle. Ja tami hei mites tuo kritiikinsietokyky ?? Entä huumorintaju ?
Tämän päivän (9.5.) ILTALEHDESSÄ tami taas uhittelee oikudella enbuskea.
Tami on pelkuri, ei uskalla ottaa matsia.
Tami oli kymppitonnissa aivan idiootti, "ei tiennyt ees omaa nimeään".
Tammiselta kysyttiin eräiden sanojen merkitystä..: Huumorintaju, Tzoukki, Läppä, Leikkimielisyys, vaatimattomuus. Tamminen vastasi: En tiedä en ole ikinä kuullutkaan.
Tami pudottais löllö-enpusken ykkösellä
Saisiko myllyn voittaja häpäistä häviäjän? Astumalla tietenkin kuin vankilavaimon.
Aurinkokuningatar saa pitää hoviaan ja hallita Turkua. Ihan vapaasti. Huru-ukko.
Ayyyyyyyyyiiiiiaaaa Papiii Chuloooooooo
Tami jänisti. Ei sittenkään ottanut Enbusken haastetta vastaan. Tami on pelkkä itsekehuinen suunsoittaja. Pelkää Enbuskea, joka onkin kovempi junttura.
Juuri näin. Voiko pahemmin mies menettää kasvona, kun alkamalla uhoamaan julkisesti ja olemalla vastaamatta huutoonsa? Ja vielä huutelee puskista oikeusuhitteluitansa. Haastaa oikeuteen jos haastaa, mutta pitää leipäluukun visusti kiinni, jos mitään sanottavaa E:lle ei ole.
Veli tami, veli veli veli tami, veli veli. Osta köysi ja mene metsään.
posket punottaa pojilla
En tiedä miksi Tami uhkailee oikeustoimilla, mutta en myöskään sitä , että Tuomas haastaa eläkeikäistä ihmistä fyysiseen taistoon.
Oliko kyse huumorista vai pelkästä julkisuustempusta?
Miksi Tuomas käyttää liian tiukkoja vaatteita kokoonsa nähden, eikö se ole epämukavaa, vaikka muotia kai onkin?
Tamin puvuissa ainakin on yhtä paljon ilmaa kuin puheissaan.
Kohta taas MM:t niin nähdään uusia edustusasuja!
Tami on klovni itsensä buustaaja, Paksu-Tuomas taas nörtti mediaelvistelijä. Wanhus on prinsessanherkkä imagostaan ja Enpuske ei uskaltais aukoa päätänsä edes seiskaluokkalaiselle - nimittäin turpaan tulis niin että loputkin haihtuvat tippuis kuupasta..
Tami on narsismin ruumiillistuma. Tami on synonymi sanalle narsismi.
Aika täynnä itseään on myös fatboy-tumppi
Totta. Luulee olevansa joku älykkö. Sanoo itse itseään älyköksi :0)
Katsokaa mua, katsokaa mua, katsokaa mua, katsokaa mua huutaa Tami tamminen ja vetää päällensä "hassun" puvun ! Voi minä niin toivon ettei tammista ole otettu mukaan MM lähetyksiä pilaamaan.
..."Joo saatana hakkasin tattii jo vuonna 56' älkää tulko mussuttaan mulle mistään mitään!!!"...
Kupittaan hallin vessassa annoin jo vuonna 1970 !
Toi Tuomas nyt on ihan täys pelle, ei sitten muuta.
kuksugare
Ihmeen kuumana käy Tami, pitäisiköhän hänen lääkitystään säätää?
Iän myötä kaverin negatiiviset luonteenpiirteet tulevat esiin kärjistyneellä tavalla.
Tamminen yritti vuosien 2015-2016 vaihteessa saada Jääkiekkoliiton uudeksi puheenjohtajaksi kaverinsa Veli-Pekka Ketolan. Kuumana Tami kävi kampanjaa mediassa monta kuukautta, mutta hommaan (Kalervo Kummolan seuraajaksi) valittiin Harri Nummela, OP-ryhmän varallisuudenhoidon liiketoimintajohtaja.
Tamin aika on ohi, vaikka se kuinka yrittää pysytellä kynsin ja hampain jääkiekon asiantuntijakaartissa.
Enbuske.....kylläbuske. Siinä meillä turha tyyppi.
Pölhö-Tuomas on itse aloittaja. Ei kukaam voi fanittaa sitä pölhö-kustaata.